Které zprávy dnes doporučuji sledovat:

Brusel Francouzka Danièle Nouyová, navržená na post předsedy dozorčí rady nového evropského mechanismu pro bankovní dohled, má vystoupit ve výboru pro hospodářství a měnu Evropského parlamentu.

Londýn (Británie) 10:30 Zpřesněná zpráva o vývoji HDP Británie za třetí čtvrtletí.

Vídeň (Rakousko) Rakouský finanční ústav Raiffeisen Bank International zveřejní hospodářské výsledky za 3. čtvrtletí 2013.

Madrid (Španělsko) Vedení španělské ropné společnosti Repsol by mělo rozhodnout, zda schválí dohodu s argentinskou vládou o odškodném za loňské vyvlastnění podílu v argentinské energetické firmě YPF.

HNByznys na facebooku

/klikem na ikonu vstupte na profil/

Nasdaq poprvé po 13 letech nad hranicí 4000 bodů

Index technologického trhu Nasdaq uzavřel úterní obchodování na 4017 bodech. Poprvé od roku 2000 tak ukončil den s více než 4000 body. Dow Jones index v závěru newyorského obchodování vzrostl o 0,26 bodu na 16.072,80 bodů a širší index S&P 500 posílil o 0,28 bodu na hodnotu 1.802,76 bodů.

Hewlett-Packard v mírné ztrátě, tržby nad odhady

Zisk americké firmy Hewlett-Packard poklesl ve čtvrtém čtvrtletí o tři procenta. Tržby největšího světového výrobce počítačů dosáhly 29,1 miliardy dolarů, což mírně předčilo očekávání analytiků. Díky rostoucím prodejům klíčové součásti firmy však panuje mezi akcionáři optimismus a akcie společnosti vzrostly o více než sedm procent.

MOL podal žádost o arbitráž vůči Chorvatsku

Maďarská ropná a plynárenská skupina MOL podala žádost o rozhodčí řízení proti chorvatské vládě kvůli porušení některých závazků v souvislosti s investicí MOL v Chorvatsku. MOL vlastní podíl 49 procent v chorvatské ropné firmě INA.

Stavba South Stream v Maďarsku začne dubnu 2015

Stavba maďarské části plynovodu South Stream začne v dubnu 2015. Oznámil to ruský plynárenský gigant Gazprom. Maďarsko tak bude po Bulharsku a Srbsku třetí zemí, která spustí stavbu plynovodu na svém území.

Nestlé Česko loni mírně klesly tržby, zisk ale rostl

Potravinářské firmě Nestlé Česko loni o čtyři procenta poklesly tržby na 10,3 miliardy koruny, čistý zisk ale zhruba o stejnou míru vzrostl na 458 milionů korun. Více než polovinu tuzemské produkce firma vyvezla. Informuje o tom středeční vydání deníku E15.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru