K zimní pohádce přirovnává sněhem zahalené věže a klikaté uličky Prahy server americké zpravodajské stanice CNN, který hlavní město Česka zařadil mezi desítku nejlepších měst pro zimní dovolenou.

CNN popisuje romantickou atmosféru pražských večerů, kterou dokreslují i nově instalované plynové lucerny. Za obdivováním zasněžené architektury posílá americká stanice turisty především na Staré Město.

Během zimních měsíců není Praha tak zahlcena turisty jako v létě a je proto ideálním místem pro zimní výlet. Kromě architektury si turisté mohou užít atmosféru vánočních trhů, kaváren nebo zajít do Stavovského divadla, kde Wolfgang Amadeus Mozart v roce 1787 poprvé uvedl svou operu Don Giovanni.

Server CNN udělal reklamu i několika podnikům v centru Prahy: kávu a horkou čokoládu doporučuje v Choco Cafe U červené židle v Liliové ulici, na oběd nebo večeři zve do Lokálu v Dlouhé a nocleh vybral v pětihvězdičkovém hotelu Alchymist. Ten doporučil ve své anketě i uznávaný cestovatelský server Tripadvisor jako jeden z nejromantičtějších hotelů světa.

CNN do žebříčku zařadila i další evropská velkoměsta jako rakouský Salzburg nebo německý Berlín, kde si turisté rovněž užijí vánoční trhy.

Za přírodou do Norska

Naopak za přírodními krásami láká televizní server do norského Tromsö, které je ideálním místem pro pozorování polární záře. V Amsterdamu v Nizozemí se vyplatí návštěva muzea Rijksmuseum nebo domu Anny Frankové, které přes zimu zejí prázdnotou. Do termálních pramenů zve CNN na Island do Reykjavíku, za atmosférou starého města a monumentálním hradem do skotského Edinburghu.

Z mimoevropských destinací doporučuje CNN japonské Nagano, dějiště zimních olympijských her v roce 1998, z nichž si čeští hokejisté odvezli zlaté medaile. Vedle lyžarských zážitků mohou návštěvníci vyzkoušet také termální prameny na okraji města.

Pro Američany je nejbližší doporučenou zimní destinací hlavní město USA Washington, který se může pochlubit obřím vánočním stromem před Bílým domem. Do kanadského hlavního města Ottawy se turisté mohou vypravit na zimní festival, kde jsou k vidění sochy vytesané z ledu.

CNN zveřejnila také přehled dvanácti měst, kam jet nakupovat. Do tohoto žebříčku se ale Praha nedostala.

Související