Co se dnes děje:

Praha Začíná třídenní konference CEPA EXPO 2013. Pořádá asociace pro rozvoj soukromé letecké přepravy ve střední Evropě CEPA (Central Europe Private Aviation).

Praha Koná se mezinárodní konference Biomasa a energetika 2013. Začíná také další mezinárodní konference s tématem Energetické služby se zárukou - perspektivní zdroj úspor v Londýně, v Berlíně i v Praze.

Budapešť Maďarská centrální banka se bude zabývat měnovou politikou.

Moskva Ruská ropná společnost Lukoil zveřejní hospodářské výsledky za třetí čtvrtletí.

New York Americké klenotnictví Tiffany & Co. zveřejní hospodářské výsledky za třetí čtvrtletí.

San Francisco Největší světový výrobce počítačů Hewlett-Packard zveřejní hospodářské výsledky za čtvrté fiskální čtvrtletí.

Babišův Agrofert ovládne Rádio Impuls

Skupina Agrofert miliardáře Andreje Babiše koupí společnost Londa, která provozuje mimo jiné Rádio Impuls, nejposlouchanější rozhlasovou stanici v ČR. Společnosti v pondělí uzavřely smlouvu o smlouvě budoucí, obchod musí ještě schválit Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) a Rada pro rozhlasové a televizní vysílání. Obě strany se rozhodly podrobnosti o transakci nezveřejňovat. Babiš připustil i další mediální akvizice.

Zakázky za IT se propadly víc než o třetinu

HNByznys na facebooku

/klikem na ikonu vstupte na profil/

Objem veřejných zakázek na informační a komunikační technologie (ICT) se letos propadl meziročně o 36,6 procenta. Veřejní zadavatelé vypsali během prvních devíti měsíců letošního roku celkem 601 soutěží za 7,6 miliardy korun. Vyplývá to z výsledků nejnovější analýzy Komory administrátorů veřejných zakázek (KAVZ), kterou má ČTK k dispozici. Jen v září přibylo 43 zakázek za takřka 400 milionů korun.

Pokud Babiš půjde do vlády, vedení Agrofertu převezme Průša

Předsedou představenstva společnosti Agrofert Andreje Babiše by se v případě Babišova vstupu do vlády stal Zbyněk Průša (59), šéf valašskomeziříčské chemičky DEZA patřící do skupiny Agrofert. Průša je zároveň jedním ze dvou místopředsedů představenstva Agrofertu. Informaci, kterou v pondělí uvedl na svém facebookovém profilu časopis Forbes, potvrdil poté i Babiš. Babišem vedené hnutí ANO jedná s ČSSD a KDU-ČSL o případné budoucí vládní koalici.

Čína nabízí úvěry pro střední a východní Evropu

Čína je připravena poskytnout zemím ve střední a východní Evropě úvěry v objemu deset miliard dolarů (přes 200 miliard Kč) na podporu výstavby infrastruktury. Napsal to podle agentury DPA čínský premiér Li Kche-čchiang ve svém příspěvku pro pondělní vydání rumunského listu Adevarul.

PSA Peugeot Citroën povede exmanažer konkurenčního Renaultu

Novým generálním ředitelem ztrátové francouzské automobilky PSA Peugeot Citroën se v příštím roce stane Carlos Tavares, bývalý muž číslo dvě ve vedení domácího konkurenta Renault. Oznámila to v pondělí firma, která působí rovněž v České republice.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru