Co se dnes děje:

Praha Magistrát by měl mít k dispozici částečnou právní analýzu situace kolem stavby tunelu Blanka. Podle vedení města je smlouva mezi Prahou a firmou Metrostav od začátku neplatná.

Praha Konference Evropská ekonomika a její perspektivy, kterou pořádá Vysoká škola finanční a správní. Vystoupí exprezident Václav Klaus, guvernér ČNB Miroslav Singer, ekonom Petr Zahradník a náměstek státního tajemníka pro evropské záležitosti Martin Tlapa. 

Brusel/Vilnius Proběhne mimořádné setkání ministrů financí členských zemí eurozóny (Euroskupiny).

Berlín Dozorčí rada německé automobilky Volkswagen by podle agentury Reuters měla schválit pětiletý investiční plán.

Berlín Bude zveřejněná zpřesněná zpráva o vývoji HDP Německa za třetí čtvrtletí a ekonomický institut Ifo oznámí listopadový vývoj indexu podnikatelského klimatu v Německu.

Berlín Německá kancléřka Angela Merkelová bude jednat s řeckým premiérem Antonisem Samarasem.

Samsung musí zaplatit Applu 290 milionů dolarů

Soudní porota ve Spojených státech nařídila jihokorejskému výrobci elektroniky Samsung Electronics, aby zaplatil americkému konkurentovi Apple 290 milionů dolarů (téměř šest miliard Kč) za okopírování některých klíčových prvků jeho telefonů iPhone a tabletů iPad. Informovaly o tom agentury AP a Reuters.

Akcie v USA stouply, Dow Jones uzavřel nad hranicí 16 tisíc bodů

Americké akcie ve čtvrtek posílily díky příznivým údajům o ekonomice Spojených států. Dow Jonesův index tak poprvé v historii uzavřel nad hranicí 16 000 bodů. K nárůstu přispěla například největší americká automobilka General Motors.

Ekologové připomínkovali novou energetickou koncepci

HNByznys na facebooku

/klikem na ikonu vstupte na profil/

Zástupci různých ekologických organizací i občané na čtvrtečním veřejném projednání kritizovali aktualizovanou verzi státní energetické koncepce. Ta například dál počítá s jadernou energetikou, do provozu by podle ní měly být uvedeny nové bloky atomových elektráren. Vzrůst by měl podíl obnovitelných a druhotných zdrojů, využití uhlí se přesune především do teplárenství.

Inzerát mířil na Boeing, na fotce ale byl Airbus

O tom, že ďábel se může skrývat i v něčem mnohem větším než v detailu, se mohli přesvědčit čtenáři deníku The Seattle Times, když se v celostránkovém inzerátu týkajícím se amerického výrobce letadel Boeing objevila fotka letounu od jeho hlavního konkurenta Airbusu, napsala agentura AP.

OTE spustil certifikát záruk původu zelené elektřiny

Operátor trhu s energiemi (OTE) spustil elektronické vydávání záruk původu elektřiny z obnovitelných zdrojů energie. Certifikáty, které dokládají původ elektřiny, jsou přenositelné v rámci západních států Evropské unie. Vydávají se od minimálního vyrobeného množství jedné MWh elektřiny a zažádat si o ně mohou výrobci energie z obnovitelných zdrojů. 

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru