Co se dnes děje:

Praha Koná se konference Go Global!, jejímž cílem je pomoci začínajícím firmám k expanzi na zahraniční trhy. 

Praha Exportní konference. Vystoupí zde například zástupci parlamentních politických stran či viceguvernér ČNB, který přiblíží pohnutky ČNB, jež vedly k nedávným intervencím na oslabení kurzu koruny. 

Praha TK Českých drah k jízdnímu řádu 2014.

Praha Představen bude nový technologický inkubátor Nupharo Park, který se staví v severních Čechách. 

Praha Jednání Rady České televize. Generální ředitel by měl radě mj. oznámit jména auditorů, kteří mají prošetřit stížnosti třiadvaceti redaktorů na údajné ovlivňování zpravodajství televize.

Atény Řecký sázkový monopol OPAP zveřejní hospodářské výsledky za třetí čtvrtletí. Česko-řecká investiční skupina Emma Delta, v níž působí investor Jiří Šmejc, dokončila převzetí kontrolního podílu v polovině října.

Hypotéky v říjnu podražily

Průměrné úrokové sazby hypoték v říjnu stouply na 3,06 procenta ze zářijových tří procent. V červnu byly na 2,95 procenta, což byla nejnižší hodnota za dobu sledování ukazatele. Vyplývá to z údajů Fincentrum Hypoindexu. Důvodem růstu je to, že ve většině bank skončily slevové hypoteční akce a další se rozběhnou pravděpodobně až před Vánoci, aby nastartovaly hypoteční trh ke konci roku.

Babiš jedná o koupi rádia Impuls

Podnikatel a lídr hnutí ANO Andrej Babiš jedná o koupi Rádia Impuls, které je nejposlouchanější rozhlasovou stanicí v Česku. Zatím ale bez výsledku. Řekl to Hospodářským novinám (HN). Babiš, který letos získal vydavatelství Mafra, by také rád navázal spolupráci s jedničkou mezi regionálními rádii, společností Media Bohemia.

JPMorgan zaplatí na vyrovnání kvůli hypotékám 13 miliard dolarů

HNByznys na facebooku

/klikem na ikonu vstupte na profil/

Americká investiční banka JPMorgan Chase & Co zaplatí rekordních 13 miliard dolarů (přes 260 miliard Kč) za urovnání obvinění ohledně prodeje nekvalitních hypotečních cenných papírů. Oznámilo to v úterý americké ministerstvo spravedlnosti, podle něhož jde o největší vyrovnání, jakého americká vláda a jednotlivá firma kdy dosáhly.

ThyssenKrupp zaplatí milionové odškodní za podíl v kartelu

Německé ocelárny ThyssenKrupp zaplatí německé státní železniční společnosti Deutsche Bahn přes 150 milionů eur (3,9 miliardy Kč) jako odškodné za účast v kartelu při dodávkách kolejí a dalšího zařízení železničním společnostem. S odvoláním na nejmenované zdroje o tom informuje server listu Süddeutsche Zeitung.

Gorenje míří na varšavskou burzu

Slovinská společnost Gorenje, která patří mezi největší výrobce domácích spotřebičů ve východní Evropě, hodlá získat až 45 milionů eur (asi 1,2 miliardy Kč) prodejem svých akcií na varšavské burze. Informovala o tom v úterý agentura Reuters. Gorenje mimo jiné ovládá i českého výrobce varné a topné techniky Mora Moravia.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru