Pro letošní rok byl signifikantní vysoký nárůst refinancování. Zatímco v roce 2012 jsme jeho podíl odhadovali na zhruba 27 %, pro letošní rok jsme náš odhad navýšili na 36 %.

Důvodem byl výrazně vyšší počet hypoték, kterým v letošním roce končilo fixační období a potenciálně je tedy bylo možné refinancovat. Podle našeho modelu to bylo letos bezmála 130 000 úvěrů, zejména hypoték s 3letou fixací z roku 2010 a pětiletou fixací z roku 2008.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • V roce 2014 bude končit fixace více než 100 000 hypoték. Většina klientů bude novými sazbami příjemně překvapena. Úspory na splátkách hypotečního úvěru se mohou pohybovat v řádu stovek až tisíců korun. A velkou roli bude opět hrát refinancování.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.