Co se dnes děje:

Praha Zástupci železničních odborů budou jednat s managementem železničního dopravce ČD Cargo. Odboráři chtějí dosáhnout prodloužení nynějších podmínek kolektivní smlouvy do března příštího roku.

Praha Briefing k Česko-polské ekonomické konferenci, věnované trendům a novým možnostem vzájemného obchodování a spolupráce, která začíná ihned po skončení briefingu. Na konferenci vystoupí mj. ministr průmyslu a obchodu v demisi Jiří Cienciala.

Praha TK po jednání sněmu Českomoravské konfederace odborových svazů. Na sněmu se chystá odstoupit z funkce předáka Jaroslav Zavadil, který byl zvolený poslancem.

Praha Koná se exportní fórum pro malé a střední podniky, které pořádá Asociace malých a středních podniků a živnostníků. 

Brusel Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA) zveřejní údaje o prodeji automobilů v Evropské unii za říjen.

Luton Britská nízkonákladová letecká společnost easyJet zveřejní výsledky hospodaření za loňský fiskální rok.

Evropský soud odmítl poslední žalobu na regulaci nájmů

Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku odmítl poslední ze čtyř pilotních stížností majitelů domů na regulaci nájemného v České republice. Napsaly to úterní Lidové noviny (LN). Šance tisíců majitelů domů na úspěch ve sporu s Českem o miliardy korun odškodného za regulaci nájemného se tak podle deníku znovu výrazně snížily.

Cenu nejúspěšnější agentury získala Havas Worldwide Prague

Nejúspěšnějšími agenturami 17. ročníku soutěže o nejefektivnější reklamu EFFIE 2013 se letos staly Havas Worldwide Prague se čtyřmi cenami a Ogilvy&Mather, která získala tři ocenění. Z udělených dvaceti cen je pět zlatých, o které se podělily ještě agentury Momentum a Young&Rubicam. Oznámila to v pondělí pořádající Asociace komunikačních agentur (AKA).

Bitcoin posílil na nové maximum

HNByznys na facebooku

/klikem na ikonu vstupte na profil/

Virtuální měna bitcoin v pondělí posílila o více než čtvrtinu na nové rekordní maximum 675 dolarů (zhruba 13 550 Kč). Reaguje tak na blížící se slyšení v americkém Senátu ohledně její možné regulace, napsala agentura Reuters. Představitelé amerického ministerstva spravedlnosti a Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) dnes podle agentury Bloomberg sdělí senátnímu výboru pro vnitřní bezpečnost a vládní záležitosti, že virtuální měny představují legitimní finanční instrumenty. To by mělo podpořit vyhlídky pro širší akceptování těchto měn.

Zavadil se chystá odejít z vedení odborů

Odborový předák Jaroslav Zavadil, který vedl v Praze ČSSD do voleb a stal se poslancem, v úterý zřejmě odejde z čela odborů. Na post šéfa Českomoravské konfederace odborových svazů chce rezignovat na dnešním sněmu. Víc než stovka odborářů také bude jednat o požadavcích odborů na novou vládu, zabývat se bude i situací ve zdravotnictví a stavem kolektivního vyjednávání.

České firmy potřebují na daně 413 hodin ročně

České podniky stráví vyplňováním daňových přiznání a plněním všech daňových předpisů v průměru 413 hodin ročně, což je stejně jako loni. Vyplývá to ze studie Světové banky, IFC a poradenské firmy PwC týkající se náročnosti placení daní a celkového daňového zatížení (Paying Taxes). V celkovém hodnocení si ovšem Česko ve srovnání s loňskem pohoršilo ze 120. místa na 122. místo a jeho daňový systém stále patří k časově nejnáročnějším.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru