Německá energetická skupina RWE hodlá kvůli klesajícím ziskům během příštích tří let zrušit 6750 pracovních míst, z toho 4750 v Německu. Informovala o tom dnes agentura DPA. Firma působí i v České republice.

Celkový počet zaměstnanců by tak měl klesnout ze zhruba 67 400 na téměř 61 tisíc osob. Firmu podobně jako její německé konkurenty těžce zasáhl pokles velkoobchodních cen elektřiny, RWE proto usiluje o úspory a zbavuje se některých aktivit.

Snížení počtu zaměstnanců je součástí širších opatření k posílení efektivity. "Řada elektráren již není schopna pokrývat své náklady kvůli poklesu cen," upozornila společnost.

RWE je druhým největším energetickým koncernem v Německu. Působí také v České republice, kde je největším hráčem na trhu s plynem.

Zisk před úroky, zdaněním a odpisy za první tři čtvrtletí firmě nepatrně klesl na 6,7 miliardy eur (181 miliard Kč). V celém letošním roce počítá firma se ziskem kolem devíti miliard eur, napřesrok čeká pokles na 7,6 až 8,1 miliardy eur.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru