Český stát je vůči podpoře vědy a výzkumu ve firmách vstřícný. Spletitý systém dotací a nejasná pravidla k daňovým odpočtům ovšem jeho efektivitu srážejí.

"Pomohlo by už jen přepsání současných příruček k čerpání úlev tak, aby odpovídaly běžnému jazyku účetnictví," radí ředitel daňového oddělení společnosti Deloitte Luděk Hanáček.

Při žádosti o granty všeho druhu by podle něj firmám ulehčilo život, kdyby existovalo pouze jedno kontaktní místo.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • České firmy mají řadu možností, jakým způsobem získat od státu peníze na vědu a výzkum. Systém grantů je však příliš složitý, upozorňuje v rozhovoru pro HN daňový expert společnosti Deloitte Luděk Hanáček. Firmy podle něj často nevědí, kde můžou o dotace žádat.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.