Vodafone neuspěl se svým napadením podmínek připravované aukce volných kmitočtů. Městský soud v Praze operátorovi, stejně jako před několika dny Telefónice, zamítl zastavení aukce formou předběžného opatření a také odmítl žalobu proti Českému Telekomunikačnímu úřadu.

"Je to analogické s tím, že soud už 31. října odmítl žalobu Telefóniky CR," uvedla mluvčí soudu Markéta Puci.

Soud žalobu odmítl, jelikož nelze napadnou podmínky aukce před jejím začátkem. "Vyhlášení výběrového řízení včetně stanovení jeho podmínek nemůže být předmětem samostatného soudního přezkumu. Toho se po správní linii může žalobce domáhat, až když se cítí rozhodnutím žalovaného poškozen," vysvětlila Puci.

To znamená, že žalobu lze podat až po skončení samotné aukce.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.