České republice chybí dlouhodobá koncepce aktivní politiky zaměstnanosti. Druhým problémem je pak nízká pružnost pracovního trhu, vypočítává v rozhovoru pro IHNED.cz Jaroslava Rezlerová, ředitelka Manpower Česká republika.

V něm se obrací také k problému zaměstnávání absolventů, kteří mají čím dál častěji problém sehnat zaměstnání.

"Dneska absolventi středních a vyšších škol představují druhou nejohroženější skupinu na trhu práce. Je zde zcela stejné procento nezaměstnaných jako u lidí v předdůchodovém věku, tedy kolem 25 %, což je obrovské číslo," říká Rezlerová.

Stát by měl podle ní zavést ne plošné, ale částečné úlevy, a to ohroženým skupinám na trhu práce, mezi které patří i absolventi.

Problémy, které mají absolventi při hledání zaměstnání, souvisí i s nízkou propojeností škol s praxí, na což si stěžují i zaměstnavatelé.

"Dnes tu také je vzhledem k uvolněné legislativě hodně škol, které mají krásné tituly a zvláštní obory, které jsou ale v praxi nepoužitelné," doplňuje Rezlerová. Tím podle ní dochází i k devalvaci vysokého školství.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Trh práce v Česku je stále strnulý, příklad bychom si měli brát z Velké Británie, myslí si ředitelka Manpoweru ČR Jaroslava Rezlerová. Dotýká se i zaměstnávání absolventů, kde je v současné době až čtvrtina nezaměstnaných.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.