Třígólovou sprchou vyprovodili fotbalisté Barcelony ve šlágru středečního programu Ligy mistrů italský AC Milán. Ten měl být pro Barcu jako tradičně nepříjemným soupeřem, katalánský favorit ale se soupeřem oslabeným o osm zraněných hráčů slitování neměl a porazil ho 3:1. Dvěma góly se blýskl Messi. Tomáš Rosický odehrál...

Petr Čech nepustil v domácím utkání se Schalke za svá záda ani jeden míč a Chelsea tak i díky jeho výkonu zvítězila 3:0. Divoká přestřelka byla k vidění v Neapoli, kam přijel Olympique Marseille a po deseti minutách vedl. Domácí pak otočili skóre, ale francouzský celek dokázal znovu srovnat. O výsledku 3:2 pro Neapol nakonec rozhodl střelecky disponovaný Higuaín.

Fotbalisté Atlétika Madrid si zajistili po čtvrtém vítězství postup do osmifinále. Austrii Vídeň deklasovali 4:0 a zařadili se k Bayernu Mnichov a Manchesteru City, které si zajistily postup už v úterý.

Proti vídeňskému outsiderovi se Atlético prosadilo třikrát už během první půle, v závěru druhého poločasu uzavřel debakl nejlepší střelec týmu Diego Costa, který ještě předtím neproměnil penaltu. Český forvard Tomáš Jun zůstal jen na lavičce Austrie. Rakouský mistr ani počtvrté neskóroval a zůstává mu jediný bod.

Rosický nastoupil na hřišti svého bývalého klubu Dortmundu v základní sestavě Arsenalu, kterému se ovšem dlouho nedařilo. První větší šanci si hosté vypracovali až v 62. minutě, kdy hlavou zaznamenal vedoucí gól záložník Ramsey.

Borussia utrpěla vůbec první domácí ztrátu v sezoně a nevyšla jí oslava jubilejního stého utkání v Lize mistrů. "Kanonýři" se dostali s devíti body do čela skupiny F. Na druhém místě je Neapol po domácí výhře 3:2 nad Marseille, Dortmund je třetí a Olympique bez bodu poslední.

Chelsea si opět poradila se Schalke a výsledek 3:0 zopakovala i na stadionu Stamford Bridge. Svěřenci Josého Mourinha potřetí za sebou naplno bodovali a pojistili si první pozici ve skupině. Do vedení je po půl hodině poslal Eto'o, který využil minelu brankáře Hildebranta při výkopu. Podruhé se prosadil krátce po přestávce, v 83. minutě pečetil výhru střídající Ba.

Barcelona na Nou Campu poprvé překonala milánskou obranu po půl hodině. Abate fauloval v šestnáctce Neymara a nařízenou penaltu suverénně proměnil Messi. Argentinec přerušil sérii tří soutěžních zápasů bez gólu.

Za deset minut zvýšil z Xaviho přímého kopu hlavou Busquets. Milán zdramatizoval duel těsně před pauzou, kdy si po akci Kaká vstřelil vlastní branku Piqué. Katalánci dominovali i po změně stran, ale pojistku přidal až sedm minut před koncem po kombinaci se střídajícím Fábregasem opět Messi. Ten si polepšil v tomto ročníku Ligy mistrů na šest branek.

Výsledky 4. kola základních skupin Ligy mistrů:

Skupina E:

Chelsea - Schalke 3:0 (1:0)
Branka: 31. a 54. Eto'o, 83. Ba. Rozhodčí: Oddvar Moen (Nor.). Diváci: 41.194.

Basilej - Steaua Bukurešť 1:1 (0:1)
Branky: 90.+1 Sio - 17. Piovaccari. Rozhodčí: Benquerenca (Portug.). Diváci: 30.704.

1. Chelsea 4 3 0 1 11:2 9
2. Schalke 04 4 2 0 2 4:6 6
3. Basilej 4 1 2 1 4:4 5
4. Steaua Bukurešť 4 0 2 2 2:9 2

Skupina F:

Dortmund - Arsenal 0:1 (0:0)
Branka: 62. Ramsey. Rozhodčí: Kuipers (Niz.). Diváci: 65.829.

Neapol - Marseille 3:2 (2:1)
Branky: 24. a 75. Higuaín, 22. Inler - 10. A. Ayew, 64. Thauvin. Rozhodčí: Karasev (Rus.). Diváci: 39.148.

1. Arsenal 4 3 0 1 6:3 9
2. Neapol 4 3 0 1 7:6 9
3. Dortmund 4 2 0 2 6:4 6
4. Marseille 4 0 0 4 4:10 0

Skupina G:

Atlético Madrid - Austria Vídeň 4:0 (3:0)
Branky: 11. Miranda, 25. Raúl García, 45. Filipe Luis, 82. Diego Costa. Rozhodčí: Vad (Maď). Diváci: 29.841.

Zenit Petrohrad - FC Porto 1:1 (1:1)
Branky: 28. Hulk - 23. Lucho González. Rozhodčí: Hagen (Nor.). Diváci: 17.786.

1. Atlético Madrid 4 4 0 0 12:2 12
2. Petrohrad 4 1 2 1 3:4 5
3. FC Porto 4 1 1 2 3:4 4
4. Austria Vídeň 4 0 1 3 0:8 1

Skupina H:

FC Barcelona - AC Milán 3:1 (2:1)
Branky: 30. z pen. a 83. Messi, 40. Busquets - 45.+1 vlastní Piqué. Rozhodčí: Mažič (Srb.). Diváci: 80.517.

Ajax Amsterodam - Celtic Glasgow 1:0 (0:0)
Branka: 51. Schöne. Rozhodčí: Aytekin (Něm.). Diváci: 59.908.

1. FC Barcelona 4 3 1 0 9:2 10
2. AC Milán 4 1 2 1 5:5 5
3. Ajax Amsterodam 4 1 1 2 3:7 4
4. Celtic Glasgow 4 1 0 3 2:5 3