Koupě majoritního podílu ve společnosti Telefónica společností PPF může teoreticky odstranit z pražské burzy jednu z nejatraktivnějších akcií. Pokud by se totiž podařilo PPF získat kromě 65,9% podílu dalších přibližně 20 procent, zbývajících 10 % by mohla vytěsnit a stáhnout titul z burzy.

Jestli investiční skupina Petra Kellnera tímto směrem míří, není známo, ale je to představitelná varianta.

Důvody k nákupu majoritního podílu v tak velké společnosti jsou podle mého názoru čistě finanční. PPF vidí Telefóniku pravděpodobně jako zdroj zajímavých zisků. Provozní marže společnosti se pohybuje kolem 40 %, což je velmi zajímavé. Navíc je u Telefóniky prostor k dalším úsporám, případně restrukturalizaci zejména na straně nákladů. Další důvody už by byly silně spekulativní.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.