V Česku padla rekordní výhra 400 milionů korun, ve hře Sportka ji získal jeden výherce. Sdělil to mluvčí společnosti Sazka sázková kancelář Václav Friedmann.

Dodal, že po oznámení rekordní výhry jsou nedostupné webové stránky Sazky, kde si lidé výhru ověřují. Firma na jejich zprovoznění pracuje.

Doposud historicky nejvyšší výhrou byla částka 148,6 milionu korun, kterou si v roce 2002 mezi sebe rozdělili dva sázející Sportky. Nejvyšší individuální výhru získal sázející letos 15. října ve hře Euromiliony, vyhrál 126 milionů korun.

Nedělní výhra činí 399 904 705 korun. Ve hře byla částka, na kterou by průměrně vydělávající Čech spořil celou svou mzdou déle než 13 346 let. Výše výhry se téměř vyrovná například dvojnásobku odhadu hodnoty leteckého dopravce ČSA (stanovené auditorskou firmou Ernst & Young). Společnost zatím neví, kdy a kde bylo vsazeno.

Podmínky pro získání výhry jsou nicméně poměrně náročné. Sázející musí vsadit plnou sázenku, tedy všech deset sloupců, a zároveň doplňkovou hru Šance nebo systémovou sázku od systému 8 do systému 15 a k ní Šanci (celkem za 170 korun).

Aby soutěžící vyhrál, musí uhodnout šest vylosovaných čísel a současně poslední číslo z vylosovaného šestičíslí hry Šance. "Zaručených metod" na výběr těch správných čísel je mnoho, málokdy jsou ale vítězné.

Za letošní rok eviduje Sazka 78 nových milionářů, rozdělila mezi ně více než miliardu korun.

Sazka sázková kancelář vznikla koupí loterijního byznysu od společnosti Sazka, která se v roce 2011 dostala do insolvence. Za něj skupiny PPF Petra kellnera a KKCG Karla Komárka zaplatily 3,8 miliardy korun. Druhá jmenovaná skupina loni v prosinci za nezveřejněnou částku koupila podíl PPF a stala se jediným vlastníkem společnosti Sazka, sázková kancelář.

Později z účetních dokumentů PPF vyplynulo, že při této transakci Komárkova společnost KKCG zaplatila Kellnerově PPF 5,26 miliardy korun.

Související