Třinečtí Oceláři hostili v pátečním 17. kole hokejové extraligy mistra z Plzně. Na krále loňského ročníku ovšem pražádné ohledy nebrali a domů ho poslali s nulovým ziskem v tabulce a třemi góly navrch. Všechny tři branky vstřelili domácí ve druhé třetině a u všech byl Jiří Polanský.

Vedoucí Sparta porazila Bílé tygry z Liberce a protože pronásledovatelé ze Slavie podlehli doma Hradci Králové, utrhla se na první příčce už na pět bodů. Ve vzestupu pokračuje Litvínov, který doma udolal rivala z Chomutova. V souboji dvou posledních týmů extraligové tabulky tak Piráty odsoudil k pádu na úplné dno.

Oceláři přejeli Plzeň

Třinečtí hokejisté porazili na vlastním ledě obhájce titulu Plzeň 3:0. Oceláři vstřelili všechny tři branky ve druhé třetině a u všech byl Jiří Polanský. Nejproduktivnější hráč domácích jednou skóroval a na další góly přihrál  Adamskému a Rothovi. Brankář Hrubec si připsal třetí čisté konto v sezoně. Ve 35. minutě opustil klec hostů Mensator, plzeňská brankářská jednička měla ale nejspíš jen problém s výstrojí, neboť ve třetí třetině už opět stála mezi třemi tyčemi.

Oceláři Třinec - Škoda Plzeň 3:0 (0:0, 3:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 28. Adamský (Polanský, Orsava), 31. Polanský (Rákos), 39. Roth (Polanský). Rozhodčí: Hribik, Lacina - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 5:7. Bez využití. Diváci: 4086.

Třinec: Hrubec - Galvas, Hrabal, Linhart, Roth, Zíb, Kania, Foltýn - Martin Růžička, Bonk, Zagrapan - Adamský, Polanský, Orsava - D. Květoň, Peterek, Varaďa - Matuš, Marek Růžička, Rufer - Rákos. Trenéři: Kalous a Marek.

Plzeň: Mensator (35. - 40. Machovský) - Jiří Hanzlík, Seman, Slovák, J. Jeřábek, Mozík, Frolo - Indrák, Martin Straka, J. Straka - Kratěna, Lev, Pletka - Vlasák, Kašpařík, Duda - Š. Novotný, T. Sýkora, Petruška. Trenéři: Razým, Michal Straka a Pejchar.

Litvínov poslal v derby Piráty ke dnu

Hokejisté Litvínova zdolali v severočeském derby Chomutov 2:1 a posunuli se z posledního místa o tři body právě před Piráty. Ti si momentálně vyžírají výsledkovou mizérii, prohráli devět z deseti zápasů a klesli na dno. Vítězství Vervy zařídili Rostislav Martynek a Peter Jánský, za Chomutov snížil až osm vteřin před koncem Jaroslav Mrázek.

Verva Litvínov - Piráti Chomutov 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 15. Martynek (Majdan, J. Černý), 50. Jánský (Ručinský, Hübl) - 60. J. Mrázek (Rutta). Rozhodčí: Šír, Mikula - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. Diváci: 5802.

Litvínov: Francouz - Pavlík, Zeman, Šlégr, Gula, Posmyk, Sklenička - Jánský, Hübl, Lukeš - Rosa, Hanzl, Ručinský - Majdan, J. Černý, Martynek - Písařík, Jurčík, R. Pšurný. Trenéři: Rulík a M. Hořava.

Chomutov: Kostúr - Krstev, Malec, J. Mrázek, Pulpán, Šulák, Kučný, Bartejs, Rutta - Balej, Jaroslav Svoboda, Bartečko - D. Hruška, Divíšek, Kubinčák - Hřebejk, Sikora, Šagát - Kaše, Kämpf, Račuk. Trenéři: Čelanský, Skořepa a Veber.

Rytíři podlehli aktivním Pardubicím

Pardubice vyhrály na ledě Kladna vysoko 4:1 a ukončily tak nelichotivou sérii pěti porážek. Domácí Rytíři sice vedli od 15. minuty po trefě Petra Tenkráta, ale ve druhé třetině otočili stav Lukáš Radil s Tomášem Noskem a v závěrečném dějství pečetil výsledek dvěma góly Petr Sýkora. Východočeši byli od začátku aktivní a výhru si zasloužili.

Rytíři Kladno - ČSOB Pojišťovna Pardubice 1:4 (1:0, 0:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 15. Tenkrát (Hlaváč, Patera) - 34. Radil (Kousal, T. Nosek), 39. T. Nosek (Gregorc), 46. P. Sýkora (T. Zohorna, Semorád), 56. P. Sýkora (Ďaloga, Semorád). Rozhodčí: Pavlovič, Hrubý - Flegl, Štofa. Vyloučení: 5:9. Bez využití. Diváci: 3451.

Kladno: Chábera (55. Cikánek) - David Růžička, T. Kaberle, L. Procházeka, Doudera, P. Hořava, Jankovič, Černošek - Hlaváč, Patera, Tenkrát - S. Treille, Dragoun, Rudovský - Eberle, Kuchler, Machač - Strnad, Lukáč, Havlíček. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.

Pardubice: Salfický - Benák, Ďaloga, Píša, V. Kočí, Gregorc, Vašíček - P. Sýkora, Cetkovský, T. Zohorna - Radil, Kousal, T. Nosek - Tybor, Marha, Starý - Půhoný, Číp, Semorád. Trenéři: Venera a Říha ml.

Kometa ukončila sérii Vítkovic

Hokejisté Komety Brno porazili Vítkovice 5:1. O vítězství rozhodla Kometa v polovině zápasu, kdy v rozmezí 16 sekund vstřelila dvě branky a další dva rychlé góly přidala v závěrečné třetině. Vítkovice prohrály po čtyřech vítězstvích na ledě soupeřů a v Brně už čtyři roky nevyhrály. Do sestavy Komety se už vrátili uzdravení střední útočníci Čermák a Koreis, jejichž přítomnost dodala týmu patřičnou herní pohodu.

Kometa Brno - Vítkovice Steel 5:1 (1:0, 2:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 9. T. Svoboda (Jakub Svoboda, Čermák), 30. Kováčik (H. Zohorna, Čermák), 30. Němec (J. Káňa II, Kuboš), 51. Kuboš (Žižka, Němec), 52. Koreis (Kováčik) - 37. Svačina (Sloboda, Kudělka). Rozhodčí: Hradil, Polák - Jindra, Skopal. Vyloučení: 8:8, navíc Čermák - Strapáč oba 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 7200 (vyprodáno).

Brno: Čiliak - Dujsík, Jan Hanzlík, Kováčik, Kempný, Kuboš, Žižka - H. Zohorna, Čermák, Jakub Svoboda - T. Svoboda, Němec, J. Káňa II - Dočekal, J. Hruška, Burian - Mrázek, Koreis, Holec. Trenéři: Kýhos, Pešout a Beran.

Vítkovice: Dolejš - M. Hruška, Barinka, Sloboda, L. Kovář, Štencel, Kudělka, Dudáš, Bail - J. Káňa, Burger, Húževka - Huna, Roman, Svačina - Strapáč, M. Hlinka, Szturc - Vandas, Valčák, Kolouch. Trenéři: Oremus a Šimíček.

Úspěšná mise Hradce na Slavii

Hradecký Mountfield vyhrál na ledě Slavie 2:1 a ukončil tak sérii pěti výher Pražanů. Východočeši zápas otočili dvěma góly ve třetí třetině a potvrdili tak pozici nejlepšího týmu na kluzištích soupeřů. Venku nebodovali jen v prvním kole, poté devětkrát za sebou ano. Hradec Králové se tak v tabulce dotáhl na Slavii. V O2 areně je navíc podporovala i početná a hlasitá skupina fanoušků.

Slavia Praha - Mountfield Hradec Králové 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 13. Kolář (Valach, Wharton) - 49. Knotek (Švagrovský), 58. Vydarený (Šimánek, Kudrna). Rozhodčí: Horák, Pešina - Charvát, Frodl. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváci: 3651.

Slavia: Furch - Wharton, Holub, Valach, Šenkeřík, Knot, Kolařík, Beňovič - Kolář, Bednář, Krenželok - Žejdl, V. Růžička ml., Sklenář - Skokan, P. Jelínek, Poletín - Micka, Vrdlovec, Klhůfek. Trenéři: V. Růžička st. a Weissmann.

Hradec Králové: Kantor - Harant, Vydarený, Pláněk, Mikuš, Ptáček, Frühauf, Jank - Kudrna, Mertl, Šimánek - Škoda, Červený, L. Květoň - Švagrovský, Knotek, Podlešák - Nedvídek, Tvrdík, Marek. Trenéři: Draisaitl a Kučera.

Zlín pokazil oslavu Karlovým Varům

Hokejisté Karlových Varů prohráli o gól se Zlínem a museli při oslavách 1000. utkání v nejvyšší soutěži strávit pátou porážku z posledních šesti duelů. Energie nastoupila v retro dresech z roku 1951 a před zápasem bylo do karlovarské Síně slávy uvedeno dalších šest bývalých osobností. Dosavadní patnáctku členů doplnili Karel Janovský, Zdeněk Nádvorník (in memoriam), Antonín Podlaha, Miloslav Procházka, Vladimír Šuchman a Jan Jánský.

Energie Karlovy Vary - PSG Zlín 3:4 (1:2, 2:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 15. Zaťovič (Pohl), 31. Hovorka (M. Látal, Gulaši), 40. Hovorka (Roman Vlach) - 6. O. Veselý (Balaštík, Leška), 12. Balaštík (Leška), 29. Holík (Čajánek), 34. Honejsek (Čajánek, Holík). Rozhodčí: Kalivoda, Šindler - Podrazil, Zavřel. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:3. Diváci: 3385.

Karlovy Vary: Závorka - Schusser, Bičánek, Kubka, J. Drtina, Parýzek, Gulaši - Pohl, R. Hruška, Zaťovič - Zucker, Vachovec, Dlouhý - Hovorka, Roman Vlach, J. Doležal - M. Látal, J. Kverka ml., Kytnár. Trenéři: Mlejnek a J. Kverka st.

Zlín: Horčička - Marušák, Řezníček, Zámorský, Urbanec, Tesařík, Horák - Balaštík, Leška, O. Veselý - Honejsek, Čajánek, Kubiš - Holík, Melenovský, Ondráček. Trenéři: Rostislav Vlach a Jurík.

Sparta otočila proti Liberce a zvýšila náskok

Hokejisté Sparty porazili Liberec 5:2, přestože po jejich úvodním gólu hosté dvěma brankami otočili průběžné skóre na 1:2. Pražané však vyrovnali, poté stihli zkraje poslední třetiny třikrát udeřit během čtyř minut a 18 vteřin a připsali si sedmou výhru za sebou. Při porážce Slavie tak svěřenci kouče Josefa Jandače navýšili svůj náskok v čele tabulky na pět bodů.

Sparta Praha - Bílí Tygři Liberec 5:2 (1:0, 1:2, 3:0)

Branky a nahrávky: 15. Sičák (Pech, Kumstát), 32. P. Ton (Kubát, J. Hlinka), 43. Kubát (I. Rachůnek), 44. Pech (Buchtele, Švrček), 47. Krejčík (Kumstát, Buchtele) - 23. P. Nedvěd (Urban, Čakajík), 28. Filippi (Dušek, Urban). Rozhodčí: Fraňo, Turčan - Bláha, Kostka. Vyloučení: 5:6, navíc Philipp (Sparta) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 6113.

Sparta: Pöpperle - Piskáček, Kubát, Švrček, Krejčík, Sičák, Philipp - P. Ton, J. Hlinka, Rolinek - Kumstát, Pech, Buchtele - Klimek, Přibyl, I. Rachůnek - Simon, Bahenský, Forman. Trenéři: Jandač a Moták.

Liberec: Melicherčík - Hunkes, Čutta, Voráček, Výtisk, Čakajík, Derner, Šimek - Urban, P. Nedvěd, Dušek - Bartek, Vampola, Bulík - Pospíšil, Filippi, Bulíř - Jass, Zacha, Víšek. Trenéři: Hynek a M. Černý.

1. Sparta Praha 17 12 1 0 4 71:31 38
2. Brno 17 9 2 2 4 44:32 33
3. Slavia Praha 18 8 4 1 5 45:37 33
4. Hradec Králové 17 8 3 3 3 47:40 33
5. Třinec 17 9 1 1 6 51:50 30
6. Plzeň 17 7 2 2 6 45:45 27