Randall Stephenson, šéf amerického telefonního operátora AT&T, dal v poslední době několikrát najevo, že by měl zájem koupit v Evropě některého z mobilních operátorů. Nyní ale jeho ambice na expanzi narazily na nečekanou překážku: evropští politici i úředníci, zejména ti němečtí, dávají najevo, že americká firma by v případě takového obchodu byla vystavena podrobnému zkoumání kvůli spolupráci s americkými tajnými službami.

I to je důsledek aféry s odposlechy, které v zahraničí prováděla a stále provádí tajná služba NSA.

Podle listu The Wall Street Journal má AT&T zájem o koupi operátora Vodafone, který vlastní řadu sítí po celé Evropě, včetně České republiky. Podle jeho informací se obchod mohl odehrát už v první polovině loňského roku. Kvůli odporu Evropanů ale nyní nelze čekat, že se potenciálně jedna z největších transatlantických korporátních akvizic v blízké době vůbec odehraje.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.