Největší česká kampelička, Metropolitní spořitelní družstvo, v zákonné lhůtě podala rozklad rozhodnutí České národní banky (ČNB) o odebrání licence. Nyní tak záleží na rozkladové komisi ČNB a její bankovní radě. 

"Jedná se o rozsáhlý materiál, z kterého je zřejmé, že MSD zásadně nesouhlasí s předchozími výroky ČNB a považuje kroky ČNB za nepřiměřené a likvidační," komentoval pro IHNED.cz podání rozkladu předseda představenstva MSD Petr Jánský.

Pokud tyto orgány ČNB rozklad odmítnou, nabude dřívější rozhodnutí o odebrání licence právní moci. MSD tak přestane být družstevní záložnou a soud bude muset jmenovat jejího likvidátora. Členové družstva by byli při snaze dostat své vklady zpět odkázáni na Fond pojištění vkladů.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru