Na jaře prorazilo zlato důležitou cenovou úroveň 1530 dolarů za jednu unci. Tehdy jeho cena začala nabírat klesající trend. Od té doby dochází u zlata k podivným obchodům.

Transakce s tímto kovem jsou sice podle pravidel, ale jejich objem a načasování přitahují pozornost všech účastníků trhu. Většinou se jednalo o nadměrné objemy mimo hlavní obchodní hodiny.

Se zlatem, respektive se smlouvami typu futures s fyzickou dodávkou se obchoduje téměř nepřetržitě. Ovšem hlavní obchodní hodiny jsou především během burzovního obchodování ve Spojených státech.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Nadměrné zobchodované objemy v nečekanou dobu - zlato v posledních týdnech překvapuje nejednoho investora. Za stále častější skokové změny na ceně tohoto kovu můžou konkrétní transakce. Jak a kdy k nim dochází?

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru