Druhé utkání na Turnaji mistryň česká tenistka Petra Kvitová prohrála. Proti světové jedničce Sereně Williamsové sice bojovala, ale na výhru to nestačilo. Kvitová podlehla 2:6 a 3:6, o semifinále tak bude hrát v pátek v přímém souboji s Němkou Angelique Kerberovou. Obhájkyně titulu Williamsová vyhrála Červenou skupinu bez ztráty setu.

"Serena byla prostě lepší, ale dobrá věc na Turnaji mistryň je, že mám druhou šanci, a o to semifinále se poperu," napsala Kvitová na sociálních sítích. S Kerberovou má vyrovnanou bilanci 2:2 na zápasy a v nedávném finále v Tokiu rovněž levou rukou hrající Němku porazila ve třech setech.

Utkání s Williamsovou začala Kvitová razantně a vypracovala si v první hře tři brejkboly. První dva americká obhájkyně titulu odvrátila skvělým servisem a při třetím Kvitová poslala bekhend do sítě. Od té doby už v prvním setu nestíhala. Williamsová dala v jedné hře i čtyři esa v řadě a razancí Češku převyšovala i ve výměnách. Kvitová se snažila přitvrdit, ale v přemíře snahy chybovala a set ztratila 2:6.

Zdramatizovat zápas mohla Kvitová ve třetí hře druhé sady, ale při brejkbolu Williamsová opět skvěle trefila servis. Pak se opakovala situace z první sady a Kvitová si prohrála podání. Druhý set přinesl výborný tenis, Kvitová dokázala Williamsovou zatlačit i ve výměně přehrát, ale ztracený brejk už zpět nezískala.

"Výborně jsem podávala a hrála agresivně," pochvalovala si Williamsová, která nastřílela 11 es, 27 vítězných míčů a udělala jen třináct chyb.

Zápas Kvitová prohrála po hodině a dvanácti minutách a Williamsové tak podlehla i v pátém vzájemném utkání. Znovu by se mohly střetnou už tuto neděli, pokud by se obě dostaly na Turnaji mistryň do finále.

Kerberová přešla přes odevzdanou Radwaňskou

Kerberová se ve hře o semifinále udržela první výhrou v kariéře na Turnaji mistryň. Odevzdanou Agnieszku Radwaňskou porazila dvakrát 6:2. Polka prohrála i potřetí, navíc aniž by získala jediný set. "Zápas proti Kvitové si půjdu na kurtu užít a budu se snažit hrát dobře jako proti Radwaňské. Cítím se tady v Istanbulu výborně," řekla Kerberová.

V Bílé skupině si Číňanka Li Na připsala na konto druhou výhru, Jelenu Jankovičovou ze Srbska porazila po boji 6:3, 2:6, 6:3 a přiblížila se k první semifinálové účasti v kariéře.

Li Na, kterou v závěrečném vystoupení v Turecku čeká Běloruska Victoria Azarenková, na turnaji pro osm nejlepších hráček sezony startuje potřetí, v předchozích dvou letech ale pokaždé skončila už ve skupině. V roce 2011 i loni navíc jednatřicetiletá Číňanka vyhrála vždy pouze jeden zápas.

Turnaj mistryň v Istanbulu:

Červená skupina:

S. Williamsová (1-USA) - Kvitová (5-ČR) 6:2, 6:3, Kerberová (8-Něm.) - A. Radwaňská (3-Pol.) 6:2, 6:2.

1. S. Williamsová 3 3 0 6:0 6
2. Kvitová 2 1 1 2:2 2
3. Kerberová 2 1 1 2:2 2
4. A. Radwaňská 3 0 3 0:6 0