Viktoria Plzeň měla ve 3. kole fotbalové Ligy mistrů těžký úkol - obstát na stadionu Bayernu Mnichov. Odhodlání sice nechybělo, přesto si viktoriáni vezou domů pověstného "bůra", když stejně jako před dvěma roky proti Barceloně ani jednou nevystřelili na branku. Manchester City zvítězil v Moskvě nad CSKA 2:1 a spolu s Bayernem drží první dvě příčky ve skupině.

Magnetem kola bylo utkání v Madridu, kde na stadionu Santiaga Bernabeua hostil Real Madrid turínský Juventus. Domácí udrželi stoprocentní bilanci v letošním ročníku a vyhráli dvěma góly Ronalda 2:1, italský mistr nezabral ani po dvou remízách s Galatasarayem a Kodaní. Vysoké skóre se urodilo i v Bruselu, kde místní Anderlecht prohrál s hvězdami nabitým Paříž St. Germain 0:5. Čtyřmi góly se blýskl Zlatan Ibrahimovič.

Plzeň nastoupila s defenzivní taktikou bez útočníka a připomněla tak obranné systémy 90. let. Zálohu posílil obvyklý stoper Procházka, na levém beku se pak překvapivě objevil uzdravený Limberský. Bayern nasadil nejsilnější sestavu a od začátku si vytvořil drtivý tlak. Nebezpečný byl útočník Mandžukič, který se snažil využít nejistého zákroku brankáře Kozáčika, ale z dorážky přestřelil.

Ve 25. minutě kličkoval Robben v plzeňském vápně tak dlouho, až mu Hubník zavadil o nohu a sudí nařídil pokutový kop. Míč si vzal Ribéry, a přestože Kozáčik vystihl směr střely a na míč si lehce šáhl, v cestě do branky mu nezabránil.

O chvíli později předvedl Kozáčik vynikající zákrok proti gólové hlavičce Mandžukiče. Plzeň se velmi těžko dostávala do útoku a ztrácela míč. Hostům se nevedlo ani při individuálních průnicích. Jak se to má dělat, jim ukázal levý bek domácích Alaba, který se prosmýkl kolem tří obránců a střelou z vápna do protipohybu zvýšil vedení Bayernu.

Po změně stran se Plzeň několikrát pokusila o protiútok, ale neúspěšně. Po jednom z nich, při kterém sudím neodpískal faul na Horvátha, se vrhl do brejku Bayern a postupoval v pěti proti čtyřech obráncům. Ribéry se kličkou uvolnil a střelou pod břevno přidal třetí branku.

A uběhly jen tři minuty a Schweinsteiger pokořil Kozáčika počtvrté střelou z otočky. Gólu však předcházel neodpískaný ofsajd. Ani za rozhodnutého stavu se Plzeň v útoku výrazněji neprosadila a hráči jen běhali bez míče. Zápas tak hosté zakončili bez střeleckého pokusu a s držením míče pouhých 30 procent. V úplném závěru navíc Götze unikl Rajtoralovi a dokonal plzeňskou porážku.

City porazilo v Moskvě CSKA

Manchester City a CSKA byly před utkáním v podobné situaci, protože oba porazily Plzeň a prohrály s Bayernem. Ruský tým absolvoval Ligu mistrů poprvé ve své Chimki Areně. První domácí zápas se Západočechy kvůli nevyhovujícímu trávníku odehrál v Petrohradu.

Sergio Aguero a Alexander Kolarov slaví gól do sítě CSKA MoskvaSergio Aguero a Alexander Kolarov slaví gól do sítě CSKA Moskva

CSKA začalo dobře a ve 32. minutě ho poslal do vedení Tošič po přiťuknutí Hondy. Hosté se však rychle oklepali a za deset minut zásluhou Agüera otočili skóre. Argentinský útočník nejprve vyrovnal po Silvově akci a tři minuty před pauzou přidal druhý zásah hlavou po přihrávce Negreda.

Svěřenci trenéra Manuela Pellegriniho tak zvládli historicky první zápas s ruským protivníkem, v této sezoně Ligy mistrů vyhráli podruhé venku a nakročili k premiérovému postupu do vyřazovací fáze.

Úspěšný Real a čtyřka rozjetého Ibrahimoviče

PSG triumfovalo v Bruselu a ve skupině C má na kontě tři výhry a skóre 12:1. Ibrahimovič své čtyřgólové představení odstartoval v 19. minutě, další branku přidal za pět minut, hattrick zkompletoval ve 36. minutě a po hodině hry se prosadil počtvrté. Předtím se ještě trefil exneapolský forvard Cavani. Anderlecht zůstává bez bodu i vstřeleného gólu.

Šlágr kola v Madridu byl i zajímavým soubojem trenérů. Hostující Antonio Conte totiž hrával v Juventusu jako kapitán v době, kdy tým vedl z lavičky současný kouč Realu Carlo Ancelotti. Někdejší svěřenec se pokusil svého učitele zaskočit změnou rozestavení z obvyklého 3-5-2 na 4-3-3, ale domácí se překvapit nenechali.

Real si udržel stoprocentní bilanci, přiblížil se postupu ze skupiny B a navnadil se na sobotní ligové El Clásico s Barcelonou. Ronaldo se poprvé trefil už ve čtvrté minutě po Di Maríově přihrávce. Ve 22. minutě sice vyrovnal pohotovou dorážkou Llorente, ale za sedm minut vrátil Realu vedení Ronaldo z penalty, které předcházel faul Chielliniho na Ramose. Hvězdný Portugalec vede tabulku střelců Ligy mistrů se sedmi góly.

Zlatan Ibrahimovič zlikvidoval AnderlechtZlatan Ibrahimovič v dresu PSG nastřílel čtyři góly Anderlechtu

Nepovedený večer obránce Chielliniho předčasně skončil tři minuty po změně stran, když za zákrok na Ronalda dostal červenou kartu. Juventus nenapravil úvodní dvě remízy a propadl se na třetí příčku za Galatasaray. Istanbulský tým doma porazil FC Kodaň 3:1.

Česká účast u debaklu v Leverkusenu

Reprezentační záložník Tomáš Hübschman musel v sestavě Šachtaru Doněck překousnout debakl 0:4 v Leverkusenu. Ukrajinský mistr v této sezoně LM poprvé nebodoval. V utkání se dvakrát prosadil kanonýr Kiessling, jednou skórovali Sam a Rolfes z penalty.

Do čela skupiny A se vyhoupl se sedmi body Manchesterem United po domácí výhře 1:0 nad San Sebastianem. Baskický celek, za který si už ve druhé minutě vstřelil vlastní gól Martínez, utrpěl třetí porážku.

Výsledky 3. kola Ligy mistrů

Skupina D:

Bayern Mnichov - Viktoria Plzeň 5:0 (2:0)
Branky: 25. z pen. a 61. Ribéry, 37. Alaba, 64. Schweinsteiger, 90. Götze. Rozhodčí: Kelly - MacGraith, Broughton (všichni Ir.). ŽK: Limberský, Hubník, Kozáčik (všichni Plzeň). Diváci: 68.000 (vyprodáno).

Bayern: Neuer - Rafinha, Van Buyten, Contento, Alaba - Lahm (63. Götze), Schweinsteiger - Robben, Kroos, Ribéry (67. Müller) - Mandžukič (71. Pizarro). Trenér: Guardiola.

Plzeň: Kozáčik - Řezník, Čišovský, Hubník, Limberský (74. Kovařík) - Procházka, Horváth (62. Ďuriš) - Rajtoral, Hořava, Petržela (85. Tecl) - Kolář. Trenér: Vrba.

CSKA Moskva - Manchester City 1:2 (1:2)
Branky: 32. Tošič - 34. a 42. Agüero. Rozhodčí: Hategan (Rum.).

CSKA: Akinfejev - Nababkin, V. Berezuckij (6. A. Berezuckij), Ignaševič, Ščennikov - Milanov, Wernbloom - Tošič, Honda, Zuber (51. Musa) - Doumbia. Trenér: Sluckij.

Manchester: Hart - Zabaleta, Nastasič, Kolarov - Fernandinho, Touré, J. García - Navas, Silva (79. Nasri) - Agüero (89. Clichy), Negredo (72. Džeko). Trenér: Pellegrini.

1. Bayern Mnichov 3 3 0 0 11:1 9
2. Manchester City 3 2 0 1 6:4 6
3. CSKA Moskva 3 1 0 2 4:7 3
4. Viktoria Plzeň 3 0 0 3 2:11 0

Skupina A:

Manchester United - San Sebastian 1:0 (1:0)
Branka: 2. vlastní I. Martínez. Rozhodčí: Nijhuis (Niz.).

Bayer Leverkusen - Šachtar Doněck 4:0 (1:0)
Branky: 22. a 72. Kiessling, 50. Rolfes z pen., 57. Sam. Rozhodčí: Lannoy (Fr.).

1. Manchester United 3 2 1 0 6:3 7
2. Leverkusen 3 2 0 1 8:5 6
3. Šachtar Doněck 3 1 1 1 3:5 4
4. San Sebastian 3 0 0 3 1:5 0

Skupina B:

Real Madrid - Juventus 2:1 (2:1)
Branky: 4. a 29. z pen. Ronaldo - 22. Llorente. Rozhodčí: Gräfe (Něm.). ČK: 48. Chiellini (Juventus).

Galatasaray - FC Kodaň 3:1 (3:0)
Branky: 10. Melo, 38. Sneijder, 45.+1 Drogba - 88. Claudemir. Rozhodčí: Stavrev (Mak.).

Skupina C:

Anderlecht Brusel - Paris St. Germain 0:5 (0:3)
Branky: 17., 22., 36. a 62. Ibrahimovic, 52. Cavani. Rozhodčí: Fernández Borbalán (Šp.).

Benfica Lisabon - Olympiakos Pireus 1:1 (0:1)
Branky: 83. Cardozo - 29. Domínguez. Rozhodčí: Undiano Mallenco (Šp.).

1. Paris St. Germain 3 3 0 0 12:1 9
2. Olympiakos Pireus 3 1 1 1 5:5 4
3. Benfica Lisabon 3 1 1 1 3:4 4
4. Anderlecht 3 0 0 3 0:10 0