Miliardář a matematik Karel Janeček spočítal, že Česko může vydělat na razantní změně daňového systému. Zakladatel úspěšné společnosti RSJ tvrdí, že zemi prospěje zrušení přímých daní pro lidi i firmy.

Výběr přímých daní není podle něj příliš efektivní. "Díky jejich zrušení bychom ušetřili peníze za byrokracii, daňová přiznání a podobně. Příjmy státního rozpočtu můžeme získat z nepřímých a majetkových daní," tvrdí Janeček, který se v posledních letech kromě svého podnikání věnuje například svému protikorupčnímu fondu či snaze změnit volební systém v Česku.

Daň z majetku se dnes platí například z nemovitostí, nová platba podle Janečka by ale znamenala odvod určeného procenta či promile z majetku dané osoby. Podnikatel uznává, že jeho úvahy o změně daní jsou vizionářské a není možné je prosadit hned. V horizontu dvaceti let je ale považuje za reálné.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.