Hokejisté New Jersey porazili v sobotním utkání NHL New York Rangers 4:0, a na osmý pokus se tak dočkali premiérového vítězství v letošní sezoně. Na dva góly přihráli Jaromír Jágr a Marek Židlický, jednu asistenci si připsal Rostislav Olesz, Patrik Eliáš kvůli chřipce nenastoupil.

Podařený večer prožil také další odchovanec kladenského hokeje Jiří Tlustý, jenž se svými dvěma prvními góly v letošní sezoně zasloužil o výhru Caroliny na ledě New Yorku Islanders 4:3 a byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu.

První přesný zásah v novém ročníku zaznamenal také David Krejčí, jehož Boston porazil Tampu Bay 5:0. Krejčí ve 2. minutě otevřel skóre zápasu a vzhledem k tomu, že Tuukka Rask ani jednou neinkasoval, byla jeho trefa nakonec vítězná.

Vítězný gól si v sobotu připsal také Martin Hanzal, jenž pomohl Phoenixu k obratu v utkání s Detroitem z 0:2 na 5:2, přičemž Hanzal ve 46. minutě dostal Kojoty do vedení 3:2. Hrdinou večera byl ale brankář domácích Mike Smith, který se stal 11. gólmanem v historii NHL, jemuž byl připsán gól.

Smith, jenž předtím zlikvidoval 31 střel soupeře, se trefil ranou přes celé kluziště při power-play Red Wings. Puk přitom přešel brankovou čáru v momentě, kdy do závěrečné sirény zbývala jediná desetina sekundy.