Bývalý spolumajitel Mostecké uhelné Petr Kraus, jemuž švýcarský soud vyměřil 16 měsíců nepodmíněně, ukončil období mlčení.

V rozhovoru pro HN se tvrdě se pustil do miliardářů Petra Pudila a Vasila Bobely, kteří ve firmě dříve působili společně s odsouzenými exmanažery. Nyní ovšem stojí proti nim: zatímco Antonín Koláček, Petr Kraus a spol. seděli na lavici obžalovaných, Bobela a Pudil se přidali k švýcarské prokuratuře jako poškozená strana.

A to prostřednictvím právní nástupkyně po Mostecké uhelné, společnosti Czech Coal Services, v níž dodnes drží polovinu. "To je nehoráznost. Bobela i Pudil o všem věděli a na všem se podíleli," tvrdí Kraus.

Podobně vidí i angažmá nynějšího vlastníka mosteckých dolů Pavla Tykače, který ve společnosti Czech Coal Services (která jinak už nevykonává žádnou činnosti) drží druhou polovinu.

Pokud soud vyhoví švýcarské prokuratuře, bude mít tato firma nárok na část z celkem čtrnácti miliard, které jsou nyní zablokovány na tamních účtech. "Tykač je finanční pirát. Chce zpátky část peněz, které dříve za Mosteckou uhelnou zaplatil," dodává Kraus.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.