Téměř čtvrtinu lidí, kteří žijí v Evropské unii, ohrožuje chudoba nebo sociální vyloučení. Nejhorší je situace v Bulharsku, kde bída hrozí téměř polovině tamní populace.

Na druhé příčce je pak Rumunsko, které následuje nový člen EU Chorvatsko. S bezmála třetinou ohrožených lidí chudobou je následuje na čtvrtém místě zadlužené Řecko. Vyplývá to z údajů, která zveřejnil evropský statistický úřad Eurostat. 

Z nich se ovšem také ukázalo, že lidé v Česku jsou naopak na opačném konci žebříčku. Podle čísel Eurostatu tak je v tuzemsku bídou ohroženo 15,4 procenta lidí. Až za Českou republikou je ve srovnání Holandsko s 15,7 procenty a další západoevropské státy. A například v sousedním Německu je tato hrozba nad každým pátým. 

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Komentáře ke článku