Pražská inženýrská firma Fans využívá hladu po energiích na rychle rostoucích trzích. Posledním důkazem toho je zakázka na dodávku chladicího zařízení a vybavení do strojovny do nového elektrárenského komplexu na severu Kazachstánu v hodnotě bezmála 100 milionů eur (v přepočtu má jít o skoro 2,5 miliardy korun). Za dva roky firma dokázala zdvojnásobit své tržby na letošní jednu miliardu korun.

"Kontrakt je na dodávku a montáž tří turbogenerátorů a vzduchem chlazených kondenzátorů do tří bloků uhelné elektrárny se souhrnným instalovaným výkonem 200 megawattů," říká ke smlouvě, která je těsně před podpisem, předseda představenstva společnosti Fans Rostislav Žoudlík.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Společnost Fans dodá do Kazachstánu chladírenské zařízení do nové uhelné elektrárny. Zakázkou za dvě a půl miliardy korun posiluje Fans své postavení na východních trzích.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.