Chytrý autopilot v ultralightu, letecký simulátor pro kritické situace nebo malá formule. To jsou jen některé z vynálezů, za kterými stojí studenti technických oborů českých univerzit. 

Objevy, které mají například pomoci pilotům letadel při kritickém přistávání, představily výzkumné týmy na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně.

Největším tahákem se ukázal být model chytrého autopilota zabudovaného v ultralightu, na kterém pracují studenti Fakulty informačních technologií na brněnském VUT. Vysloužil si i zlatou medaili od odborné poroty Svazu průmyslu a obchodu. Ta nejvíce oceňovala inovativní přínos celého projektu a velký potenciál využití v praxi v budoucnu. 

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Nejzajímavější projekty českých technických univerzit se týkají letectví. Ukázal to strojírenský veletrh v Brně. Pražské ČVUT i brněnské VUT zkoumají, jak usnadnit život pilotům. Brněnský projekt chytrého autopilota dokonce na MSV získal zlatou medaili za inovativní přístup.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.