Útočník Jiří Hudler se ve středečním zápase NHL podílel jednou asistencí na výhře Calgary nad Montrealem 3:2 a bodoval tak i ve čtvrtém utkání nové sezony. Český hokejista v prvních dvou zápasech vstřelil gól, pak na dva přihrál a celkově má na svém kontě 5 bodů za 2 branky a 3 asistence.

Hokejisté Calgary získali rozhodující náskok už v první třetině, kterou vyhráli po trefách Monahana a Baertschiho 2:0. Ve 37. minutě pak po přesilovkovém zámku, jehož součástí byl i Hudler, zvýšil na 3:0 Glencross a hosté ve zbytku utkání už manko dotahovali marně.

Calgary tak na domácím ledě neprohráli s Montrealem už 11 let! Když se to stalo naposledy, autorovi úvodního gólu Seanu Monahanovi, jenž v úvodních čtyřech zápasech své kariéry v NHL skóroval už potřetí, bylo pouhých 7 let. V sobotu totiž oslaví teprve 19. narozeniny.

Glencrossova branka s asistencí Jiřího Hudlera

Bez porážky zatím zůstávají v novém ročníku hokejisté St. Louis, kteří porazili obhájce Stanleyova poháru z Chicaga 3:2. Rozhodující gól vstřelil pouhých 22 sekund před koncem třetí třetiny Alexander Steen, jenž zakončil rychlý brejk tři na jednoho tvrdou ranou, která prošla brankáři Crawfordovi mezi betony do sítě.

Výsledky NHL

St. Louis - Chicago 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Branky: 16. Tarasenko, 29. Backes, 60. Steen - 18. P. Kane, 30. Toews. Střely na branku: 34:28. Diváci: 16.565.

Calgary - Montreal 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)
Branky: 10. Monahan, 19. Bärtschi, 37. Glencross (Hudler) - 38. Subban, 51. Eller. Střely na branku: 25:35. Diváci: 19.289.

Los Angeles - Ottawa 4:3 v prodl. (3:0, 0:1, 1:1 - 1:0)
Branky: 7. a 18. Brown, 13. a 61. Carter - 27. Pageau, 46. Ryan, 56. M. Michálek. Střely na branku: 32:25. Diváci: 18.118.