11. kolo hokejové extraligy nabídlo šlágr v podobě reprízy loňského finále mezi Plzní a Zlínem. Celé kolo se hrálo tentokrát netradičně rozstrkané od pondělí do pátku, magnet přišel na program ve čtvrtek ve Zlíně. Domácí zaskočili mistra hned v prvních dvou minutách, a když v sedmé minutě přidali třetí gól, bylo hotovo. Plzeň se z rány už neoklepala a podlehla Zlínu 1:4.

Druhé ostře sledované utkání, pražské derby mezi Slavií a Spartou, skončilo vysokým vítězstvím Sparty. Domácí Slavia se gólově vůbec nedokázala prosadit a sparťané si odvezli výhru 6:0.

Hradec šťastnější v prodloužení

Hokejisté Hradce Králové zvítězili ve vyrovnaném zápase na ledě Chomutova 3:2 v prodloužení. Východočeši tak bodovali už podeváté za sebou. O jejich výhře rozhodlo ale až prodloužení, když po devatenácti vteřinách dotlačil Lukáš Květoň puk vyražený Řehořem za brankovou čáru. Piráti si naopak připsali čtvrtou porážku v řadě a ztratili osmý z posledních devíti zápasů.

Piráti Chomutov - Mountfield Hradec Králové 2:3 v prodloužení (1:1, 0:1, 1:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 16. Šulák, 43. Hřebejk (Kubinčák) - 13. Ptáček (Tvrdík, L. Květoň), 22. Škoda (Suja, Mikuš), 61. L. Květoň (Mertl). Rozhodčí: Turčan, Pavlovič - Podrazil, Zavřel. Vyloučení: 6:5. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 3920.

Chomutov: Řehoř - Lakos, Malec, Mazanec, Pulpán, Šulák, Trefný, Kučný - Balej, Kämpf, Bartečko - D. Hruška, Divíšek, Kubinčák - Šagát, Sikora, Hřebejk - Kaše, Kůs, Mainer. Trenéři: Čelanský, Skořepa a Veber.

Hradec Králové: Kantor - Harant, Vydarený, Pláněk, Mikuš, Ptáček, Frühauf, Plášil - Kudrna, Mertl, Šimánek - Tvrdík, Langhammer, L. Květoň - Škoda, Červený, Suja - Švihálek, Knotek, Rousek. Trenéři: Draisaitl a Kučera.

Kladno porazilo soupeře ze dna

Dosud mátožné Kladno a tápající Litvínov se střetly v boji o odpoutání od extraligového dna. Zásadní krok k výhře učinili Rytíři ve druhé třetině, kdy zaznamenali dvě branky, na které soupeř nedokázal okamžitě odpovědět. Hosté ze severu Čech si nechali dobře mířené střely až na poslední dějství, kdy během dvou minut srovnali, utkání ale rozhodl v 50. minutě prudkou ranou zpoza kruhů kladenský Dragoun.

Rytíři Kladno - HC Verva Litvínov 3:2 (0:0, 2:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 23. David Růžička (Kuchler, Patera), 29. Tenkrát (Eberle), 50. Dragoun (L. Procházka) - 45. Ručinský (Hanzl, Trávníček), 47. Hanzl. Rozhodčí: Šindler, Pešina - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:1. Diváci: 3172.

Kladno: Chábera - David Růžička, T. Kaberle, L. Procházka, Doudera, Černošek, Jankovič - Tenkrát, Patera, Eberle - S. Treille, Dragoun, Rudovský - Dalecký, Kuchler, Bajaruns - Strnad, Lukáč, Machač - Havlíček. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.

Litvínov: Francouz - Stříteský, Sklenička, Pavlík, Kousalík, Gula, Chaloupka - Trávníček, Hanzl, Ručinský - Martynek, Hübl, R. Pšurný - J. Černý, Piroš, Lukeš - Majdan, Rapáč, Jurčík. Trenéři: V. Jeřábek a Rosol.

Rekordní návštěva viděla výhru Sparty

Hokejisté Sparty jednoznačně ovládli první pražské derby této sezony, v O2 areně vyhráli bez problémů 6:0. Na výhře Sparty, která městského rivala konečně porazila po předešlých pěti prohrách, se dvěma góly a asistencí podílel Jaroslav Hlinka, brankář Tomáš Pöpperle udržel podruhé čisté konto. Utkání sledovalo 11.716 diváků, což je rekord sezony.

Slavia Praha - Sparta Praha 0:6 (0:1, 0:4, 0:1)

Branky a nahrávky: 11. I. Rachůnek (Přibyl, Klimek), 21. Buchtele, 24. J. Hlinka (T. Rachůnek), 29. J. Hlinka (P. Ton), 34. P. Ton (J. Hlinka, T. Rachůnek), 59. Pech (Kumstát). Rozhodčí: Bauer (Něm.), Fraňo - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:2. Využití: 0:1. Diváci: 11.716.

Slavia: Furch (34. A. Svoboda) - Kadlec, Štich, Kolařík, Holub, Valach, Wharton, Knoth - Bednář, Jelínek, Poletín - Micka, V. Růžička ml., Sklenář - Stránský, Klhůfek, Krenželok - Tomek, T. Doležal, Šenkeřík. Trenéři: V. Růžička st. a Weissmann.

Sparta: Pöpperle - Gřegořek, Piskáček, Švrček, Krejčík, Sičák, Philipp - P. Ton, J. Hlinka, Rolinek - Kumstát, Pech, Buchtele - Klimek, Přibyl, I. Rachůnek - Simon, Bahenský, T. Rachůnek. Trenéři: Jandač a Moták.

Pardubice zlomily karlovarské kouzlo

Hokejisté Pardubic porazili Karlovy Vary 4:2, přestože se karlovarským hokejistům se na pardubickém ledě obvykle dobře daří, vyhráli zde osm z posledních devíti utkání. Domácí udělali výrazný krok ke své páté výhře za sebou již v první třetině, kterou vyhráli 3:0. Hosté sice nesložili zbraně, ovšem Východočeši už tři body nepustili a nadále vévodí tabulce.

Pardubice - Karlovy Vary 4:2 (3:0, 0:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 7. Tybor (Radil, Gregorc), 9. Kousal, 17. T. Nosek (Benák, T. Zohorna), 56. Cetkovský (T. Zohorna, Ďaloga) - 28. Balán (Roman Vlach), 35. Hovorka (Zaťovič). Rozhodčí: Homola, Hradil - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 10:9. Využití: 1:1. Diváci: 7323.

Pardubice: M. Růžička - Píša, V. Kočí, Benák, Ďaloga, Gregorc, Vašíček, Čáp - P. Sýkora, Kousal, Somík - T. Zohorna, T. Nosek, Cetkovský - Radil, Tybor, Starý - Řezníček, A. Zeman, Poulíček. Trenéři: Venera a Říha ml.

Karlovy Vary: Závorka - Kubka, Bičánek, Šmach, J. Drtina, Parýzek, Gulaši - Hovorka, R. Hruška, Zaťovič - Koblasa, Roman Vlach, J. Doležal - Zucker, Vachovec, Dlouhý - V. Tomeček, Balán, Kytnár. Trenéři: Mlejnek a Kverka st.

Zlín vrátil Plzni porážku z loňského finále

Základ k výhře položili Berani hned v úvodu, když Ondřej Veselý a Marek Melenovský vyhnali po 76 sekundách brankáře Lukáše Mensatora na střídačku. Náhradník Machovský ale nezůstal střelecké chuti domácího týmu ušetřen a kapituloval po střele Lešky z mezikruží.

Po třetím inkasovaném gólu si hostující trenéři, kterým opět v sestavě chyběl kapitán Martin Straka, vyžádali oddechový čas. Utkání dostalo exhibiční nádech a Zlínští ho dotáhli k jasnému vítězství, když se v závěru trefil  Jaroslav Balaštík. Za Plzeň pouze kosmeticky upravil skóre Ján Sýkora.

PSG Zlín - Škoda Plzeň 4:1 (3:0, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 1. Veselý (Leška), 2. Melenovský (Čajánek, Kubiš), 7. Leška (Balaštík), 59. Balaštík (Leška) - 21. J. Sýkora (Lev). Rozhodčí: R. Čech, Husička - Flegl, Štofa. Vyloučení: 7:8. Bez využití. Diváci: 3805.

Zlín: Horčička - Marušák, Řezníček, Zámorský, Urbanec, Matějíček, Tesařík - Balaštík, Leška, O. Veselý - Kubiš, Čajánek, Melenovský - Honejsek, Holík, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.

Plzeň: Mensator (2. Machovský) - Slovák, Jiří Hanzlík, Dan Růžička, Seman, Mozík, Frolo, Boháč - Duda, Kašpařík, Vlasák - Kratěna, Lev, Pletka - Š. Novotný, T. Sýkora, J. Sýkora - Schleiss, Vlček, Hollweg. Trenéři: Razým, Michal Straka a Pejchar.

Vítkovice zdolaly Liberec až v nájezdech

Hokejisté Vítkovic porazili v předehrávce 11. kola extraligy Liberec 6:5 po samostatných nájezdech. V zápase plném zvratů domácí vedli 3:1, pak se situace otočila a porážku odvracel deset sekund před koncem řádné doby prvním extraligovým gólem Jan Štencel.

Nájezdy rozhodl Ondřej Roman a ve dvanáctém domácím zápase proti Bílým Tygrům zajistil Vítkovicím jedenácté vítězství. Letos druhý nejhorší tým na domácím ledě tak dokázal urvat výhru proti sousedovi v tabulce.

HC Vítkovice Steel - Bílí Tygři Liberec 6:5 po sam. nájezdech (0:1, 3:2, 2:2 - 0:0)

Branky a nahrávky: 21. Burger, 22. Svačina (Roman, Sloboda), 22. J. Káňa (Szturc), 55. J. Káňa (Štencel), 60. Štencel (Roman, J. Káňa), rozhodující nájezd Roman - 10. Jass, 32. T. Urban (Voráček), 38. Bulík (Hunkes), 44. Čutta (Bartek, Vampola), 52. T. Urban (Nedvěd, Čakajík). Rozhodčí: Hradil, Šír - Gebauer, Hlavatý. Vyloučení: 3:6, navíc Čutta (Liberec) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 3682.

Vítkovice: Málek - Štencel, Barinka, Sloboda, Kudělka, L. Kovář, Stehlík, Pastor - Strapáč, Burger, Húževka - Huna, Roman, Svačina - J. Káňa, M. Hlinka, Szturc - Vandas, Valčák, Šedivý. Trenéři: Oremus a Šimíček.

Liberec: Melicherčík (22. Schwarz) - Hunkes, Čutta, Voráček, Výtisk, Ulrych, Čakajík, Jánošík - Zacha, Nedvěd, Valský - Bartek, Vampola, Bulík - Pospíšil, Filippi, Bulíř - Jass, T. Urban, Víšek. Trenéři: Hynek a M. Černý.

Zápas HC Kometa Brno - HC Oceláři Třinec se dohrává v úterý 15. října.

1. Pardubice 11 5 2 3 1 42:28 22
2. Sparta Praha 11 7 0 0 4 49:25 21
3. Brno 10 5 1 2 2 24:18 19
4. Slavia Praha 11 4 3 1 3 26:23 19
5. Třinec 10 6 0 1 3 31:30 19
6. Hradec Králové 10 4 2 3 1 21:20 19