Megalomanskému projektu nového studia americké stanice dominují obrovské tablety, jejichž displeje zaměstnanci jen těžko přehlédnou od rohu k rohu, aniž by si tím zároveň nezadělali na budoucí zdravotní obtíže s páteří. Zakladatel služby Digg Kevin Rose nakonec myšlenky velké části skeptické veřejnosti tweetuje bez obalu: "Hahaha, bože, ty velké iPady Foxu jsou příšerné."

 

 

 

Myslíte, že už nemůže být nic trapnějšícho? To jste ještě neviděli Billa Gatese a odcházejícího výkonného ředitele Microsoftu Steva Ballmera v roli Austina Powerse a Doktora Zlouna. Jedno se jim musí uznat. Na to, jak odosobněně Microsoft od 90. let působí, to ve vedoucích pozicích firmy dovedli pořádně rozjet. Archivní videa se šílenými výkony nejbohatšího člověka planety a jeho CEO vyhrabal v internetových análech webový magazín The Verge.

 

 

 

A ještě jendou zpátky k televizi. Novinář Brian Stelter přináší zásadní postřehy k dramaticky se měnícímu vztahu mezi divákem a předplacenými televizními kanály. Ten první zní: "Změny v chování diváka stále předbíhají změny v obchodním modelu televizních stanic." Jinými slovy, televize vedou válku o diváky se zastaralým zbrojním arzenálem. A pokud nesrovnají tempo, prohrajou se záplavou snadno dostupného (nelegálního) obsahu na internetu.

 

 

 

Na konci minulého týdne - k druhému výročí úmrtí Steva Jobse - zveřejnil The New York Times na svém webu skvělý článek o výrobě a představení prvního iPhonu. Marketingový guru Ken Segall, který se podílel na vzniku řady slavných reklamních kampaní Applu, ve svém blogovém příspěvku upřesnil pár informací - a to z pohledu insidera (například proč Steve Jobs představil první iPhone dlouhých šest měsíců před jeho uvedením do prodeje). Apple dával v minulosti nahlížet do procesů odehrávajících se uvnitř společnosti jen minimálně. Proto jsou i tyhle střípky vydané dva roky po smrti Steva Jobse fascinující.

 

 

 

Internetový černý trh dostal minulý týden ránu na solar plexus. Policie zatkla majitele serveru Silk Road (Hedvábná stezka), na němž si mohli uživatelé pořídit prakticky cokoliv (včetně tvrdých drog) za virtuální měnu - bitcoiny. Vzpomínáte? To je to platidlo, jehož hodnota nedávno zažila strmý růst. A jak se zdá, právě se spuštěním Silk road byl úspěch bitcoinů úzce spjatý. Server Genesis block to dokládá zajímavými grafy.

 

 

 

Související