Pod vedením Petra Mileva se PPF banka stala osmou největší bankou v Česku. Na funkci rezignoval v pondělí. Místo něj přichází do čela společnosti Petr Jirásko.

"V jeho osobě přichází do vedení banky člověk, který jí dá novou dynamiku a energii," uvedl k personální změně předseda dozorčí rady PPF banky Martin Štefunko.

Jirásko byl dosud ředitelem divize finanční trhy a členem vrcholového vedení PPF banky. Je absolventem Vysoké školy ekonomické v Praze a většinu profesního života pracoval na kapitálovém trhu, mimo jiné v Credit Lyonnais Bank a Komerční bance.

Ve skupině PPF je od roku 2002, ředitelem divize finanční trhy v PPF bance se stal o dva roky později.

Představenstvo banky také v pondělí přijalo rezignaci místopředsedy a člena představenstva Josefa Zemana. Dozorčí rada následně na jeho místo jmenovala Pavla Fuchse.

Nový člen představenstva Fuchs dosud pracoval jako náměstek generálního ředitele a místopředseda představenstva České pojišťovny se zodpovědností za investice. Je absolventem brněnské Masarykovy univerzity a pro skupinu PPF pracuje v různých manažerských pozicích od roku 2000.

PPF banka poskytuje služby městům a firmám a investiční služby na českých a mezinárodních trzích. Pro další společnosti ze skupiny PPF zajišťuje finanční zdroje. PPF Group N.V. má v bance podíl zhruba 93 procent, necelých sedm procent drží Hlavní město Praha.

Loni PPF bance stoupl auditovaný čistý zisk meziročně o 56 procent na 945 milionů korun. Bilanční suma banky vzrostla o 17 procent na 76,8 miliardy korun.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru