Komerční banka zveřejnila aktuální akcionářskou strukturu, respektive akcionáře s více jak 3procentním podílem k 30. září. Kromě samotné Société Générale se stabilním podílem 60,35 procenta se v přehledu objevily opět jen dvě britské společnosti.

Jejich podíly však za uplynulý kvartál dohromady vzrostly o 227 351 akcií, respektive o více jak jedno procento. Společnost Chase Nominees Limited vlastní přes 2,3 milionu akcií KB (6,06 procenta), Nortrust Nominees Limited pak necelých 1,6 milionu akcií (4,2 procenta). Obě společnosti mají přitom kořeny v USA.

Posledně jmenovaná spadá pod finanční skupinu Northern Trust (NTRS), jejíž akcie se obchodují na Nasdaq. Obdobně Chase Nominees, jak už název napovídá, je součástí známé skupiny JPMorgan Chase (JPN).

Připomeňme, že právě JPMorgan se o prázdninách v návaznosti na hospodářské výsledky, po kterých akcie Komerční banky vystřelily vzhůru, výrazně pozitivně vyjadřovala k titulu. Predikovala pro příští rok rekordní zisk 14,1 miliardy korun a navýšení dividendy.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru