Reparát za úvodní třígólovou porážku od Manchesteru City chtěla Viktoria Plzeň složit v ruském Petrohradě. Tam si ji k utkání Ligy mistrů pozval CSKA Moskva, jehož domácí stadion má trávník nezpůsobilý ke hře. Český šampion začal utkání dobře a po šťastném gólu Františka Rajtorala ze čtvrté minuty rychle vedl. Po čtvrt hodině ale soupeř vyrovnal a Viktorku nakonec porazil 3:2. Zápas výrazně ovlivnily chyby brankářů na obou stranách.

Plzeň tak bude mít těžký boj o třetí místo ve skupině D, ke kterému bude potřebovat minimálně porazit CSKA v domácí odvetě a Rusové nesmějí bodovat proti Bayernu Mnichov a Manchesteru City.

Plzeň přitom měla utkání, hrané kvůli špatnému trávníku místo v Moskvě v Petrohradu před poloprázdným hledištěm, velmi dobře rozehrané. Už ve čtvrté minutě mohl Petržela posunout míč doprava na volného Rajtorala, místo toho se rozhodl pro střelu, kterou srazil Ignaševič právě k Rajtoralovi. Ten neváhal a z úhlu trefil odkrytou brankou, do které se nestačil vrátit brankář Akinfejev reagující na předchozí střelu.

Český mistr mohl dokonce utéct na rozdíl dvou branek, když v 16. minutě předvedl perfektně zahraný brejk. Petržela uvolnil Bakoše, který šel zleva sám na gólmana. Rozhodl se pro technické zakončení, kterým překonal Akinfejeva, ale vracející se Wernbloom nebezpečí zažehnal.

Místo toho o tři minuty později bylo srovnáno. Útočník Musa přesprintoval na levé straně obránce, našel na hranici pokutového území Tošiče a ten střelou do protipohybu nedal Kozáčikovi šanci. Prolomil tím 397 minut trvající střelecký půst CSKA a nastartoval obrat.

Ruský celek zpřesnil hru a náležitě ukazoval svoji silnou zbraň, tedy rychlý přechod do útoku. Ve 29. minutě plzeňští hráči propadli, domácí rychle zakombinovali, Tošič uvolnil Hondu a japonský záložník úspěšně zakončil. Dobře se podíval na postavení brankáře a šajtlí obstřelil Kozáčika přesně k tyči.

Od vedoucího gólu byl ruský celek na hřišti lepší. Plzeň se směrem dopředu snažila, větší kvalita moskevských hráčů byla ale přece jenom znát. A když Bakoš míč do branky dopravil, sudí ho nemohl uznat pro ofsajd. Těsně před poločasem pak Rajtorala vychytal Akinfejev, a Kolář už nestačil dorazit.

Druhá půle začala obrovskou šancí CSKA, ale Musa z malého vápna trefil jen tyč. To mohlo ruský tým vzápětí mrzet, když se po Petrželově akci dostal ke střele z otočky Kolář, ale z brankové čáry vykopl míč Honda. Aktivní Petržela zase pálil těsně nad.

CSKA se zatáhl a pozorně bránil. Plzeň měla územní převahu, její kombinace byly ale upocené a do větších šancí se nedostávala. Domácí čekali na chybu hostů a ta přišla v 79. minutě. Už se zdálo, že brejk soupeře obrana zažehnala, a Řezník poslal malou domů, jenže brankář Kozáčik chyboval a nechal si míč pod nohou utéct až do sítě.

Plzeň se při závěrečném zoufalém náporu alespoň dočkala snížení, když po závaru dotlačil míč do branky Bakoš.

CSKA Moskva - Viktoria Plzeň 3:2 (2:1)

Branky: 19. Tošić, 29. Honda, 78. vlastní Řezník - 4. Rajtoral, 90+1. Bakoš. Rozhodčí: Nijhuis - Van de Ven, Schaap (všichni Niz.). ŽK: Hořava, Tecl (oba Plzeň). Diváci: 6200.

CSKA: Akinfejev - Nababkin, A. Berezuckij, Ignaševič, Šennikov - Wernbloom, Elm (72. Milanov) - Tošič, Honda, Zuber (64. González) - Musa (88. Vitinho). Trenér: Sluckij.

Plzeň: Kozáčik - Rajtoral, Hubník, Procházka, Řezník (84. Pospíšil) - Horváth, Hořava (77. Ďuriš) - Petržela, Kolář, Kovařík (70. Tecl) - Bakoš. Trenér: Vrba.

Bayern dokonale vyloupil stadion City

Fotbalisté Bayernu Mnichov zvítězili na hřišti Manchesteru City 3:1 a bez ztráty bodu vedou "plzeňskou" skupinu D. Obhájce titulu na anglické půdě jasně dominoval a v souboji plzeňských soupeřů od začátku udával tempo. Vedl už po sedmi minutách, když brankáře Harta zaskočil Ribéry. Obhájce titulu strojově kombinoval a úřadujícího anglického vicemistra, který na úvod skupiny vyhrál 3:0 v Plzni, vůbec nepouštěl na dostřel branky.

Krátce po změně stran Bayern definitivně rozhodl o třech bodech. Po kličce Hartovi zasunul míč do opuštěné branky Müller a třetí gól přidal střelou k bližší tyči v 60. minutě Robben. City snížili po Negredově trefě, ale první domácí prohru v pohárech po pěti letech už neodvrátili ani v krátké přesilovce po Boatengově vyloučení.

Giggs překonal Raúlův rekord

Také druhý z manchesterských týmů, United, nedokázal vyhrát. "Rudí ďáblové" dlouho mohli v Doněcku pomýšlet na to, že si spraví chuť po nevydařeném vstupu do Premier League, v níž uhráli za šest zápasů jen sedm bodů.

Manchester bez zraněného Rooneyho vedl od osmnácté minuty po Welbeckově trefě, Šachtar ale první porážku s anglickými soupeři na domácí půdě nedopustil a čtvrt hodiny před koncem srovnal Taison. V druhé půli naskočil na trávník veterán United Giggs a stal se rekordmanem v počtu pohárových startů. Svým 145. utkáním překonal madridskou legendu Raúla. Hübschman odehrál celých 90 minut.

Juventus po Kodani zaváhal i s Turky

Překvapení večera se zrodilo v Turíně. Juventus nenapravil remízu 1:1 z Kodaně a s Galatasarayem Istanbul uhrál doma také jen bod. Hosté dlouho nadrželi náskok po Drogbově zásahu, "Stará dáma" pak skóre mezi 78. a 87. minutou otočila, jenže vzápětí zmrazil stadion Bulut. Italský kouč Mancini tak při své premiéře na lavičce Galatasaraye slavil proti krajanům bod.

Skupinu jasně vede Real Madrid, jenž navázal na minulou kanonádu 6:1 ze hřiště Galatasaraye a Kodani tentokrát nastřílel čtyři branky. Madridští v šesté sezoně za sebou získali v Lize mistrů z úvodních dvou utkání skupiny plný počet šesti bodů.

Real nasměroval za výhrou hvězdný Ronaldo, který dvěma góly oslavil jubilejní stý start v soutěžích UEFA. Za posledních 21 zápasů Ligy mistrů zaznamenal 26 branek. Po něm dvakrát skóroval i Di María.

2. kolo základních skupin fotbalové Ligy mistrů:

Skupina A:

Šachtar Doněck - Manchester United 1:1 (0:1)
Branky: 76. Taison - 18. Welbeck. Rozhodčí: Královec (ČR).

Leverkusen - San Sebastian 2:1 (1:0)
Branky: 45.+1 Rolfes, 90.+2 Hegeler - 52. Vela. Rozhodčí: Karasev (Rus.).

1. Manchester United 2 1 1 0 5:3 4
2. Šachtar Doněck 2 1 1 0 3:1 4
3. Leverkusen 2 1 0 1 4:5 3
4. San Sebastian 2 0 0 2 1:4 0

Skupina B:

Juventus - Galatasaray 2:2 (0:1)
Branky: 78. Vidal z pen., 87. Quagliarella - 36. Drogba, 88. Bulut. Rozhodčí: Kassai (Maď.).

Real Madrid - FC Kodaň 4:0 (1:0)
Branky: 21. a 65. Ronaldo, 71. a 90.+1 Di María. Rozhodčí: Jug (Slovin.).

Skupina C:

Paris St. Germain - Benfica Lisabon 3:0 (3:0)
Branky: 5. a 30. Ibrahimovic, 25. Marquinhos. Rozhodčí: Rizzoli (It.).

Anderlecht Brusel - Olympiakos Pireus 0:3 (0:1)
Branky: 17., 56. a 72. Mitroglu. Rozhodčí: Hagen (Nor.).

1. Paris St. Germain 2 2 0 0 7:1 6
2. Olympiakos Pireus 2 1 0 1 4:4 3
3. Benfica Lisabon 2 1 0 1 2:3 3
4. Anderlecht 2 0 0 2 0:5 0

Skupina D:

Manchester City - Bayern Mnichov 1:3 (0:1)
Branky: 80. Negredo - 7. Ribéry, 56. Müller, 60. Robben. Rozhodčí: Kuipers (Niz.). ČK: 86. Boateng (Bayern).

City: Hart - Richards, Kompany, Nastasič, Clichy - Touré, Fernandinho - Navas, Agüero (70. Silva), Nasri (70. Milner) - Džeko (57. Negredo).

Bayern: Neuer - Rafinha, Boateng, Dante, Alaba - Lahm - Robben (78. Shaqiri), Kroos, Schweinsteiger (76. Kirchhoff), Ribéry (85. Götze) - Müller.

1. Bayern Mnichov 2 2 0 0 6:1 6
2. Manchester City 2 1 0 1 4:3 3
3. CSKA Moskva 2 1 0 1 3:5 3
4. Viktoria Plzeň 2 0 0 2 2:6 0