ING oznámila přejmenování evropské pojišťovací části ING, evropské ING Investment Management, a nizozemské Nationale-Nederlanden na NN.  Nový název NN tak získá i tuzemská pojišťovna, penzijní společnost a investiční společnost. Propagovat ji bude nové oranžové logo.

"Nový název NN odkazuje na 170letou tradici holandského pojišťovnictví a zároveň splňuje požadavky moderní a mezinárodní značky. Nevybrali jsme si ho lehkovážně: jde o výsledek důkladného výzkumného procesu, v němž jsme se obrátili na naše klienty, obchodní partnery i zaměstnance. Při výběru jsme zkoumali cca 300 různých variant v 19 jazycích a 23 dialektech, a to ve spolupráci s předními mezinárodními společnostmi, které se specializují na rebranding," uvedla firma na dotaz IHNED.cz, jak k novému názvu dospěla.

Přejmenování se uskuteční příští rok v souvislosti s plánovaným vstupem ING na burzu.

"Abychom zůstali dále nablízku zákazníkům na všech trzích, kde působíme, novou značku NN budeme většinou používat spolu se známou lokální částí názvu, například NN Životní pojišťovna. Konečné rozhodnutí o místních názvech bude uděláno v úzké spolupráci s managementem v té které zemi," uvedla v prohlášení ING.

Oznámení nemá žádný vliv na značku ING Bank.

ING byla první zahraniční pojišťovnou, která v Česku získala licenci pro uzavírání pojistek. Specializuje se na životní pojištění a soukromé zdravotní pojištění.

Ve světě nabízí služby v bankovnictví, pojišťovnictví a správě aktiv ve více než 40 zemích. Z hlediska tržeb patří mezi největší finanční instituce na světě.

Na trh chce vstoupit evropská část pojišťovací skupiny příští rok. Firma si před úpisy primárních akcií chce pohlídat situaci na trhu.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru