Podle původních plánů měly fungovat už na začátku letošního roku, termín ale pošta již dříve posunula na poslední čtvrtletí. Česká pošta vypsala na nákup, údržbu a servis balíkomatů veřejnou zakázku.

"Bohužel došlo k tomu, že vzhledem k několika námitkám na Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže trvala tato veřejná zakázka déle, než jsme očekávali," vysvětluje mluvčí pošty Marta Selicharová.

Odložen byl podle ní i proto, aby nová zařízení nebyla vystavena zátěžové zkoušce v předvánočním období. V automatizovaných výdejnách si budou klienti moci nejen vyzvedávat zásilky, ale také platit složenky a dobíjet kredit pro mobilní telefony.

Českou poštu letos v uvedení balíkomatů předstihly na tuzemském trhu hned dvě společnosti – Kouzelná almara a In Time.

Obě firmy své automatické výdejny v září integrovaly do jedné sítě, do konce roku jich chtějí mít v Česku celkem sto.


obalka Ekonom 402013Článek o aktuálních trendech v doručování zásilek z e-shopů najdete v novém čísle týdeníku Ekonom. Přečíst si ho můžete i na iPadu a iPhonu nebo na zařízení se systémem Android.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru