"Mám rád komentáře Jindřicha Šídla," odpovídá Martin Drvoštěp alias IANIS na otázku, co ho přimělo zúčastnit se Investiční soutěže IHNED.cz. Vlastním povoláním advokát a nyní také amatérský virtuální investor se pyšnil ještě ve čtvrtek prvním místem mezi několika tisíci soutěžícími-investory.

"Všechny virtuální prostředky jsem vzal a utratil za pšenici. Byl bych to udělal jediným klikem, kdybych nebyl líný a spočítal si, jaké přesné množství pšenice si můžu za dané peníze koupit," líčí advokát.

Obdivuhodná je ale především jednoduchost myšlenky, která obchodnímu začátečníkovi přinesla úspěch. K sázce na pšenici ho přiměl probíhající podzim, jenž pro zemědělce znamená prodej obilí.

Páteční vývoj ale ukazuje, jak pomíjivý je úspěch na burzovním kolbišti. Ten nechal Drvoštěpa spadnout na šestou pozici a jeho celkové zhodnocení stále pomalu klesá.

Obě hvězdy soutěže, Jindřich Šídlo a Leoš Mareš, si vedou o poznání hůře. Patří jim 724., respektive 4573. místo.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru