Letos v březnu domácí telekomunikační společnost Telefónica fyzicky spustila další kolo odkupu 2 procent vlastních akcií. Ke včerejšku již společnost prostřednictvím obchodníka získala přes 4,85 milionu akcií, tedy 1,51 procenta. Za nákupy vydala zhruba 1,42 miliardy korun, průměrná cena letošního odkupu tak zatím dosahuje 292,30 koruny.

Oproti loňskému odkupu, kdy průměrná cena činila 385 korun, tak jsou letošní nákupy pro společnost zatím o více jak 24 procent levnější. Vezmeme-li v úvahu zmiňovaný zrealizovaný loňský odkup 2 procent vlastních akcií, tak již společnost v tomto směru dohromady utratila 3,9 miliardy korun.

Aktivita odkupu se v září vlastně značně zvýšila. V průměru denně společnost získala přes 37,5 tisíce akcií, zatímco v srpnu to bylo necelých 26 tisíc. Dáno je to však i celkovým nárůstem objemů obchodů na titulu na BCPP. V srpnu dosahoval denní průměr 42 milionů korun, tento měsíc pak již 100 milionů korun.

Pokud by zvýšené tempo odkupu vydrželo, lze predikovat, že by mohl být dokončen již v polovině listopadu. Tedy o něco dříve než loni.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru