Daně zaměstnanců

Takzvaný solidární příspěvek, který platí lidé s příjmem nad 100 tisíc korun, nejspíš zůstane druhým daňovým pásmem natrvalo. Vyplynulo to z debaty Hospodářských novin s ekonomickými experty hlavních politických stran. Zatímco ODS a TOP 09, jež v diskusi zastupovali Martin Kuba a Miroslav Kalousek, trvají na tom, aby se přestal platit od roku 2016, jak se původně plánovalo, Jan Mládek z ČSSD - pravděpodobného vítěze voleb - jej chce v zákoně ponechat. A dokonce ještě o trochu zvýšit. Komunisté, za něž do studia HN přišel Jiří Dolejš a kteří by mohli vládu ČSSD podporovat, by rádi výhledově měli až pět pásem daní z příjmů.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.