Prezident Miloš Zeman po schůzce s představiteli OKD přednesl svůj návrh na sociální útlum těžby v Dole Paskov. Opírá se o jednu z variant vypracovanou v předkládací zprávě ministerstvem průmyslu a obchodu. Ministr v demisi Jiří Cienciala, který byl na schůzce také, považuje řešení za dobrá, ale stále pouze za varianty. „Zní to dobře, ale zatím to jsou pouze doporučení. Musíme zjistit, jak se k tomu postaví pan Bakala a jaká je právní průchodnost řešení,“ řekl v rozhovoru pro IHNED.cz Cienciala.

Stát nyní zastává pozici, že by se mělo razit alespoň do roku 2016 na náklady OKD, je to tak? 

Ano.

Znamená to tedy, že ostatní čtyři varianty (Viz box Materiál MPO) z předkládací zprávy ministerstva již spadly ze stolu?

Současná pozice je pouze doporučením. Čeká se na to, s čím přijde pan Bakala za panem prezidentem a za vládou. Zatím je to pouze naše přání, jedna z variant. Nám může připadat skvělá, ale druhá strana ji klidně nemusí brát. Buď dojde na tuto variantu, nebo bude nějak modifikovaná. Měl jsem v úterý i schůzku s kolegy z OKD a oni říkali, že na tom intenzivně pracují.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru