Prezident Miloš Zeman po schůzce se zástupci OKD navrhuje, aby se prodloužení těžby na Dole Paskov financovalo z výnosů prodeje bývalých podnikových bytů OKD, které dnes ovládá společnost RPG Byty. Ta by měla 44 tisíc bytů podle Zemanova návrhu odstoupit například Moravskoslezskému kraji. Ročně by se tak na financování Paskova získaly zhruba 1,2 miliardy. 

Žádná konkrétní dohoda nebo opatření ale ze schůzky nevzešla. "Chápu tuto schůzku jako první krok při řešení společného problému," řekl k tomu Zeman. Jednání mají dál pokračovat na bilaterální úrovni. Mluvčí Zdeňka Bakaly Tomáš Pavlík k tomu uvedl, že se spolumajitel NWR bude muset nejprve seznámit se skutečným průběhem a obsahem schůzky, až poté se bude moci vyjádřit. 

Člen představenstva NWR Petr Jonák doplnil, že slova prezidenta nechce společnost komentovat. "Očekáváme, že partnerem pro další jednání bude pan premiér a příslušní resortní ministři," dodal Jonák. Ani společnost RPG Byty Zemanův návrh nekomentovala. 

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru