Vítejte na portálu pro malé a střední firmy

Právě jste na portálu ProByznys.info, který přináší obsah a praktické nástroje malým a středním firmám i drobným živnostníkům.

Na to, aby měl vše v souvislosti s místem svého podnikání v pořádku, si musí dát pozor už i drobný živnostník.

Místem podnikání fyzické osoby se podle obchodního zákoníku rozumí adresa zapsaná jako její místo podnikání v obchodním rejstříku nebo v jiné zákonem upravené evidenci (tedy zejména v živnostenském rejstříku).

Podle zmíněného ustanovení také platí, že podnikatel (fyzická osoba) je povinen zapisovat do obchodního rejstříku nebo do jiné zákonem upravené evidence své skutečné místo podnikání. Zároveň je povinen mít k zapsaným prostorám právní důvod jejich užívání po celou dobu, kdy jsou tyto prostory zapsány jako jeho místo podnikání.

V souvislosti s podnikáním však často narážíme na pojmy jako organizační složka, mobilní provozovna, místo podnikání, sídlo firmy nebo provozovna.V první řadě jde o právní pojmy, ale je s nimi spojena celá řada pravidel, jejichž porušení či nesplnění může podnikatelům přinést trest v podobě vysoké pokuty.

Jaké jsou mezi těmito označeními prostor rozdíly se dočtete v následujícím článku.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.