Hokejisté Slavie si i ve čtvrtém kole extraligy udrželi neporazitelnost a vedení v tabulce, když porazili Hradec Králové 2:1 v prodloužení. Zápas rozhodl gólem v přesilové hře 16 sekund před koncem nastavení Petr Jelínek.

Úvod zápasu nabídl opatrný hokej, ve kterém obě mužstva spoléhala na defenzivu. Do prvních šancí se dostali až v přesilových hrách hosté, Harant ani Tvrdík ale Furcha překonat nedokázali. Podobně si vedli i hráči Slavie, Kantor tak stejně jako jeho protějšek držel čisté konto. Poradil si i v závěru první třetiny s pokusem Bednáře.

Zápas byl vyrovnaný i v dalších dvou třetinách, až nakonec dospěl do prodloužení. V 64. minutě byl hostům vyloučen Langhammer a domácí toho využili. Jelínkův gól upevnil místo Slavie na samém vrcholu tabulky.

HC Slavia Praha - Mountfield Hradec Králové 2:1 v prodl. (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 28. Bednář (Kadlec, P. Jelínek), 65. P. Jelínek - 49. Mertl (Červený, Frühauf). Rozhodčí: Šindler, Hodek - Kostka, Bláha. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. Diváci: 2894.

Slavia: Furch - Kadlec, Štich, Kolařík, Holub, Valach, Wharton, Knot - Bednář, P. Jelínek, Tomica - Skokan, V. Růžička ml., Sklenář - Micka, Klhůfek, Krenželok - Stránský, Žejdl, Poletín. Trenéři: V. Růžička st. a Weissmann.

Hradec Králové: Kantor - Harant, Vydarený, Kolarz, Mikuš, Jank, Frühauf, Plášil - Dej, Mertl, Podlešák - L. Květoň, Knotek, Šimánek - Tvrdík, Langhammer, Škoda - Švihálek, Červený, Rousek. Trenéři: Draisaitl a Kučera.

Liberec zdolal Spartu 6:5

Hokejisté Liberce porazili ve 4. kole extraligy Spartu 6:5, připsali si první domácí výhru v sezoně a ukončili sérii šesti porážek ve vzájemných zápasech. Pražané celý zápas dotahovali a na začátku třetí třetiny se zásluhou Petra Tona dočkali i vyrovnání. Na dva slepené góly Tomáše Pospíšila, který zaznamenal také dvě přihrávky, už ale odpověď nenašli. Na straně poražených zaznamenal dvě trefy Jan Buchtele.

Bílí Tygři Liberec - HC Sparta Praha 6:5 (1:0, 3:3, 2:2)

Branky a nahrávky: 11. Bartek (Bulíř), 22. Bulíř (Filippi, Pospíšil), 29. Valský (Pospíšil, Nedvěd), 34. Nedvěd (Vampola), 56. Pospíšil (Bulíř, Filippi), 57. Pospíšil (Nedvěd) - 29. Pech (Kumstát), 31. T. Rachůnek (Piskáček), 37. Buchtele (Sičák), 41. Ton (J. Hlinka, Rolinek), 60. Buchtele (Rolinek, J. Hlinka). Rozhodčí: Hrubý, Wagner - Hejl, Kajínek. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:1. Diváci: 4362.

Liberec: Schwarz - Hunkes, Ulrych, Voráček, Čakajík, Výtisk, Kolmann, J. Říha - Pospíšil, Nedvěd, Valský - Bartek, Filippi, Bulíř - Jass, Vampola, Víšek - T. Urban, Zacha, D. Špaček. Trenéři: Hynek a M. Černý.

Sparta: Pöpperle - Pilař, Piskáček, Sičák, Kubát, Krejčík, Švrček, Gřegořek - Pacovský, J. Hlinka, Rolinek - Kumstát, Pech, Klimek - P. Ton, Přibyl, Buchtele - T. Rachůnek, Simon, I. Rachůnek. Trenéři: Jandač a Moták.

Dvěma góly zajistil výhru nad Chomutovem litvínovský Lukeš

Hokejisté Chomutova prohráli s Litvínovem 2:3 po samostatných nájezdech a dvěma góly včetně vítězné trefy v rozstřelu se podílel na výhře Vervy František Lukeš. Piráti dosáhli na bod díky trefě Davida Hrušky 17 sekund před koncem třetí třetiny.

Prodloužení se odehrávalo převážně v obranné třetině Litvínova, k čemuž přispělo i Chaloupkovo vyloučení. Chomutov ohrožoval Francouze ale jenom střelami od modré čáry, výraznější příležitost si nevypracoval. V rozstřelu se trefili jen hostující Lukeš a Hanzl.

Piráti Chomutov - HC Verva Litvínov 2:3 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 4. Jaroslav Svoboda (Balej), 60. D. Hruška - 13. Lukeš (Kousalík, Hübl), 46. Piroš (Rapáč, Ručinský), rozhodující sam. nájezd Lukeš. Rozhodčí: Jeřábek, Salonen (Fin.) - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 5:7, navíc Stříteský (Litvínov) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 5250.

Chomutov: Hanuljak - Lakos, Malec, Šulák, Pulpán, Kučný, Bartejs, Mazanec - Balej, Bartečko, Jaroslav Svoboda - D. Hruška, Divíšek, Hromas - Hřebejk, Sikora, Šagát - Kaše, Kämpf, Račuk. Trenéři: Čelanský, Skořepa a Veber.

Litvínov: Francouz - T. Pavelka, Kousalík, Chaloupka, Gula, Zeman, Stříteský - Lukeš, Hübl, Majdan - Trávníček, Hanzl, Martynek - Ručinský, Piroš, Rapáč. Trenéři: V. Jeřábek a Rosol.

Za Plzeň rozhodl až v nájezdech "exekutor" Kratěna

Hokejisté Plzně zdolali Třinec 3:2 až po samostatných nájezdech. Rozhodující branku si připsal v rozstřelu Ondřej Kratěna. Třinecký útočník Jan Peterek vyrovnal historický rekord s 1091. starty v nejvyšší soutěži, protože lídr František Ptáček dnes v dresu Hradce Králové na ledě Slavie chyběl.

Utkání začalo oboustranně opatrně, v první třetině se trefil pouze plzeňský Dvořák. Oceláři odpověděli až v 32. minutě trefou Zagrapana. Poslední třetina skončila vyrovnaně 1:1, a tak nutně muselo přijít prodloužení. Ani v něm domácí nezúročili svoji zjevnou převahu a bod navíc jim zajistil až v nájezdech Kratěna.

HC Škoda Plzeň - HC Oceláři Třinec 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 13. Dvořák (Pitule), 51. Pletka (Martin Straka), rozhodující sam. nájezd Kratěna - 32. Zagrapan (Varaďa, Polanský), 43. Varaďa (Peterek). Rozhodčí: Fraňo, Kalivoda - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 4:6. Bez využití. Diváci: 5049.

Plzeň: Machovský - Slovák, Jiří Hanzlík, Dan Růžička, J. Jeřábek, Mozík, Seman - Duda, Martin Straka, Vlasák - Kratěna, Lev, Pletka - J. Sýkora, T. Sýkora, Petruška - Dvořák, Pitule, Schleiss. Trenéři: Razým, Michal Straka a Pejchar.

Třinec: Hrubec - Hrabal, Linhart, Roth, Galvas, Roupec, Zíb, Krejčí - Martin Růžička, Bonk, Rákos - Gorškov, Polanský, Adamský - Zagrapan, Peterek, Varaďa - Matuš, Marek Růžička, Rufer. Trenéři: Kalous a Marek.

Vítkovice zahazovaly šance a Brnu podlehly

Hokejisté Vítkovic podlehli Brnu 2:3. Domácí v utkání dvakrát dohnali vedení soupeře, ale na přesilovkovou branku Jana Káni ze 44. minuty už nenašli odpověď. Dvěma góly se v utkání blýskl i jeho vítkovický jmenovec, hlavní postavou byl ovšem gólman Komety Jiří Trvaj, který v závěru druhé části domácím zlikvidoval několik vyložených šancí.

Zápas měl od svého startu remízový ráz: vyrovnaná hra, šance i tlak na obou stranách. Lépe do utkání vstoupila Kometa a to se jí v konečném výsledku přičetlo k dobru.

HC Vítkovice Steel - HC Kometa Brno 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 16. J. Káňa I (Burger, Valčák), 33. J. Káňa I - 15. Koreis (Burian), 23. Kuboš (Burian, Žižka), 44. J. Káňa II (Jan Hanzlík, Čermák). Rozhodčí: Mikula, Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:8, navíc Kempný (Brno) 10 minut. Využití: 0:2. Diváci: 5132.

Vítkovice: Šindelář - Štencel, Barinka, Sloboda, Kudělka, R. Stehlík, Pastor, L. Kovář, Dudáš - J. Káňa I, Burger, Valčák - Huna, Roman, Svačina - Vandas, Húževka, Strapáč - Kolouch, Kucsera. Trenéři: Oremus a Šimíček.

Brno: Trvaj - Kováčik, Jan Hanzlík, Nosek, Kempný, Kuboš, Žižka, Dujsík - Jenyš, Čermák, J. Káňa II - T. Svoboda, J. Hruška, Jakub Svoboda - Dočekal, Koreis, Burian - Vondráček, Němec, Holec. Trenéři: Kýhos, Pešout a Beran.

Pardubice porazily Kladno s čistým kontem

Hokejisté Pardubic porazili ve 4. kole extraligy Kladno 4:0 a po úterní výhře nad Litvínovem (5:0) i druhém utkání na domácím ledě jasně ovládli. Druhým čistým kontem v sezoně přispěl k vítězství brankář Martin Růžička.

Pardubice do zápasu vstoupily velice aktivně a úvodní střídání se odehrávala výhradně před Cikánkem. V největší šanci nejprve Nosek netrefil před prázdnou brankou puk, poté Kousal trochu uspěchal zakončení z výborné pozice mezi kruhy. Kladno se více dostalo do hry až díky dvěma přesilovým hrám, z nich však Rytíři vytěžili pouze střely obránců Kaberleho a Doudery.

Druhá část byla poznamenána vyloučeními, která pomohly domácím. Ti ve druhé třetině vstřelili hned tři góly a zajistili si téměř nepřekonatelný náskok. V poslední třetině jen svou převahu potvrdili čtvrtým gólem do "rytířské" branky, když se od modré čáry trefil obránce Benák.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - Rytíři Kladno 4:0 (0:0, 3:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 24. T. Zohorna (T. Nosek, Benák), 27. Marha (Starý), 33. T. Nosek (Ďaloga, Benák), 58. Benák (T. Zohorna, T. Nosek). Rozhodčí: Hribik, Pešina - Barvíř, Jindra. Vyloučení: 7:8. Využití: 3:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 7132.

Pardubice: M. Růžička - V. Kočí, Píša, Ďaloga, Benák, Vašíček, Gregorc, Čáp - P. Sýkora, Kousal, Somík - Cetkovský, T. Nosek, T. Zohorna - Kolář, Marha, Starý - J. Veselý, Číp, Tybor. Trenéři: Venera a M. Říha ml.

Kladno: Cikánek - P. Hořava, Jankovič, Černošek, T. Kaberle, Majeský, Doudera, David Růžička - Eberle, Kuchler, Havlíček - Tenkrát, Patera, Dalecký - S. Treille, Dragoun, Rudovský - Lukáč, Machač, Strnad. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.

Zlín poprvé v sezoně naplno bodoval

Hokejisté Zlína vyhráli nad Karlovými Vary 3:1 a poprvé v sezoně naplno bodovali. Úřadující vicemistři sice prohrávali od 17. minuty po trefě Jakuba Fleka, ale výsledek otočili Antonín Honejsek, Tomáš Valenta a do prázdné branky zpečetil výhru kapitán Petr Čajánek.

Před utkáním obdrželi zástupci společnosti Handicap? šek v hodnotě 51 010 korun z internetové dražby dresu obránce Karla Rachůnka. K výtěžku přibylo dalších 20 000 korun, které mezi sebou vybrali zlínští hokejisté.

PSG Zlín - HC Energie Karlovy Vary 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 23. Honejsek (Tesařík, Holík), 50. Valenta (Leška), 59. Čajánek (O. Veselý) - 17. Flek (J. Látal, Grman). Rozhodčí: Husička, Minář - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 3:3, navíc Flek (Karlovy Vary) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 3747.

Zlín: Štůrala - Marušák, Valenta, Zámorský, Řezníček, Tesařík, Urbanec - Balaštík, Leška, Kubiš - Ondráček, Čajánek, O. Veselý - Honejsek, Holík, Čech - Okál, Melenovský, Köhler. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.

Karlovy Vary: Závorka - Bičánek, Šmach, Gulaši, Drtina, Grman, J. Látal, Schusser - Hovorka, R. Hruška, Zaťovič - M. Látal, Balán, Dlouhý - Zucker, Roman Vlach, T. Rohan - Harkabus, Flek, Koblasa. Trenéři: Žemlička a Mlejnek.