Vítejte na portálu pro malé a střední firmy

Právě jste na portálu ProByznys.info, který přináší obsah a praktické nástroje malým a středním firmám i drobným živnostníkům.

Rozvoj výroby představuje důležitý krok a vždy záleží na činnosti konkrétního podnikatele, jeho strategii a jeho vizi do budoucna. Podnikatelé mají na výběr z několika možností, jak získat průmyslové či výrobní prostory:

  • pronájem
  • koupě pozemku a výstavba nového závodu firmě na míru
  • využití již postavených prostor tzv. brownfieldu, kterou rekonstruuje

"Zpravidla podnikatelé, kteří mají zavedenou výrobní činnost a dokážou predikovat růst svého podniku v rozmezí 5-10 let, chtějí investovat do vlastní nemovitosti. Ti potom stojí před otázkou, zda rekonstruovat již postavený objekt, nebo stavět nový závod na zelené louce," říká  Jakub Holec, z realitní a poradenské společnosti 108 Agency, která se zabývá komerčními nemovitostmi.

Postaví-li podnikatel zcela nový provoz, měl by myslet například na určitou univerzálnost, ať už z důvodu dalšího prodeje či pronájmu, nebo taky rozšíření, aby obě varianty byly co nejméně náročné na úpravy. Dalším kritériem je i lokalita - tedy dobrá dostupnost pro zaměstnance, dodavatele i odběratele, případně další návaznost na komerční zónu.

"Pokud se podnikatel rozhodne danou nemovitost prodat, nestačí mu jen univerzální hala, ale velmi důležitým kritériem je právě lokalita. Klademe také důraz na použité materiály tak, aby budova byla nadčasová a příliš rychle nezestárla. Rozhodující je rovněž světlá výška budovy, aby ji bylo možné využít jak pro výrobu, tak například jen pro skladování na paletách," dodává Holec.

Celý článek, kde jsou rozepsány výhody a nevýhody jednotlivých variant získání průmyslových či výrobních prostor si přečtěte ZDE.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.