Vítejte na portálu pro malé a střední firmy

Právě jste na portálu ProByznys.info, který přináší obsah a praktické nástroje malým a středním firmám i drobným živnostníkům.

Už šest měsíců měly původně firmy i podnikatelé povinně kontrolovat, na jaký účet platí dodavateli za fakturu, kvůli možnému ručení za odvedenou daň z přidané hodnoty. Poté však finanční správa odložila kvůli tomu, aby si firmy na nový režim zvykly a připravily se až na začátek října. Tento týden tuto dobu hájení pak posunula až do konce roku 2013.

Odložené ručení za DPH firmy vítají. "Je to potěšující zpráva, i když nejde o žádné vylepšení," řekl Hospodářským novinám majitel stavební firmy Maxmont Bronislav Daněček. "Už rok mě s tím naše učetní straší. Nemám velký obrat a musím mít málem tři lidi, aby takovéto věci hlídali," dodává.

K jistému chaosu pak přispěli i senátoři, kteří včera nepřijali balíček daňových změn, které se novely zákona o DPH a tedy i tzv. Institutu ručení za DPH také týkaly.

Samotný institut ručení však platí. Jednoduše řečeno, pokud odběratel zaplatí firmě za dodané zboží, jejejich povinností si ověřit, zda tyto peníze posílá na účet evidovaný v databázi daňové správy a zároveň zda dodavatel není označen jako nespolehlivý plátce DPH. V ten moment by se totiž stal ručitelem za neodvedenou DPH.

Podrobné informace o tom, jak to tedy s ručením za DPH najdete v tomto článku.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
reklama