Park Hloubětín, za jehož realizací v Praze-Hloubětíně stojí developer JRD, má být v době dokončení největším projektem s energeticky pasivními byty v České republice. Ve třech etapách v něm vznikne celkem 125 bytů.

Dům z první etapy má 38 bytů, celkem mají areál tvořit tři bytové domy. Developer zároveň spustil prodej druhé etapy projektu, jejíž stavba by měla začít v červnu příštího roku.

Majitelé bytů od JRD výrazně ušetří na provozních nákladech, především na vytápění. „Pořizovací cena bytu v případě Parku Hloubětín začíná již na 39 000 Kč za m2. Těší nás, že je o pasivní bydlení zájem, který nejlépe dokazuje 40 % bytů prodaných ještě před zahájením výstavby,“ uvedl majitel JRD Jan Řežáb.

V bytě 4+kk o velikosti 117 m2 při čtyřech osobách v domácnosti dosáhnou podle propočtů JRD náklady na fond oprav, společnou spotřebu elektřiny, vodu, teplo a TUV, pojištění, odpady, úklid a správu a revizi objektu pouze 3519 korun. Ve srovnatelném bytě v energeticky neúsporných projektech bude tato částka vyšší než 5730 korun.  Za 30 a více let energeticky pasivní byt svým majitelům ušetří téměř 800 000 korun. 

Všechny byty budou mít balkon nebo terasu, ke každému bytu patří jedno stání v podzemních garážích. Systém řízeného větrání s rekuperací tepla dodá do bytů stále nový, okysličený vzduch, který filtry zbaví prachu a nečistot.

Součástí projektu bude 3 tisíce m² velký vnitřní park s hracími prvky pro děti a plochami pro sportování. Do parku společnost JRD vysadí stromy a keře pěstované ve vlastní lesní školce.

JRD slibuje, že vybuduje nová parkovací místa, která v okolí projektu momentálně schází. Společně s Městskou částí Praha 14, která nad akcí převzala záštitu, bude spolufinancovat dětské hřiště, jež vznikne zhruba 500 metrů od Parku Hloubětín.

JRD současně staví také pasivní bytový areál Ecocity Malešice. Majitelé prvních bytů v jeho prvních dvou domech se do nich budou moct nastěhovat příští rok v létě.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru