Vítejte na portálu pro malé a střední firmy

Právě jste na portálu ProByznys.info, který přináší obsah a praktické nástroje malým a středním firmám i drobným živnostníkům.

Výběr banky

Každý podnikatel se může ocitnout v situaci, kdy potřebuje dodatečné finanční prostředky, nejlépe rychle, snadno a bez dokládání účelu. K tomu slouží právě neúčelové úvěry, které nabízejí bankovní i nebankovní instituce.

Výhoda těchto úvěrů je zřejmá, nemusíte dokládat, na co půjčené peníze použijete. Neúčelový úvěr můžete použít k financování všeho, na co si vzpomenete, a to bez nutnosti dokládání účelu. Často je tento způsob také velmi rychlý, jelikož ve většině případů vám stačí jen osobní doklad, doklad o potvrzení příjmu a o podnikání.

Na oplátku ale musíte počítat obecně s vyššími úroky. Úroková sazba se stanovuje u každého klienta individuálně, ale podle dostupných anket se pohybuje zhruba od 6 % p.a. Sazbu ovlivňuje několik faktorů.

Výše úroků hraje u podnikatelů při vybírání úvěru velkou roli, dokonce až pro 80 procent firem je to hlavní kritérium. Druhým nesledovanějším kritériem, konkrétně pro 66 procent malých a středních firem, jsou poplatky. "Mezi zásadní faktory ovlivňující úrokovou sazbu patří výše zástavy a její kvalita, výše samotného úvěru či doba jeho splatnosti," vysvětluje Klára Pačesová z České spořitelny.

Žadatel o úvěr musí zpravidla předložit potvrzení, že nedluží státním orgánům na daních a sociálním zabezpečení a také banky vyžadují předložení jednoho daňové přiznání za poslední uzavřené účetní období. Banky také požadují výpis z obchodního rejstříku, výpis ze živnostenského rejstříku a průkaz totožnosti vlastníka či jednatele firmy.

Abyste se v nabídce jednotlivých tuzemských bank vyznali, přinášíme přehled podnikatelských neúčelových úvěrů, které začátkem září 2013 nabízejí, najdete ho v tomto článku. 

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
reklama