Carmen Iversonová žije v americkém Kansas City, kde vychovává i své čtyři děti. Pracuje v McDonald's a její mzda činí přesně 7 dolarů a 35 centů za hodinu, což je minimum stanovené státem Missouri.

Reportérce časopisu Forbes vysvětlila, že měsíčně jí po zdanění zůstane průměrně asi 500 dolarů. "Jen nájemné je přitom 650 dolarů. Majitel bytu, kde bydlím, pracuje se mnou. Dlužím mu už za tři měsíce," popisuje Iversonová.

Týdně si ve společnosti odpracuje 20 až 27 hodin. Chtěla by víc, ale delší směny nedostává. Jídlo jí dává sestra nebo ho shání prostřednictvím potravinových lístků.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.