Začátkem března společnost Telefónica O2 fyzicky spustila další kolo odkupu 2 % vlastních akcií. Od té doby byla na trhu prostřednictvím obchodníka zatím účastna každý obchodní den.

Vzhledem k likviditě na burze však některé dny byl nákup akcií velmi nízký. Minulé úterý se jednalo dokonce jen o pět tisíc akcií, což byl letos vůbec druhý nejnižší denní nákup společnosti.

Do středy už společnost nakoupila celkem přes 4,29 milionu vlastních akcií, tj. 1,33 %. Z letos schváleného odkupu 2 % vlastních akcií tedy již zrealizovala 66,6 procent.

Za nákup akcií vynaložila Telefónica O2 téměř 1,25 miliardy korun. Průměrná cena dosáhla necelých 291 Kč/akcii.

Oproti loňskému odkupu, kdy průměrná cena činila 385 Kč, jsou tak letošní nákupy pro společnost zatím o 24,5 % levnější. Loni za 2 % vlastních akcií společnost utratila celkem 2,48 mld. Kč.

Ve vztahu k objemům obchodů na titulu na BCPP je aktivita také vlastně nižší, když podíl dosahuje necelých 12 %.

Sama Telefónica O2 v průměru denně do svých akcií letos investovala sotva 10 milionů korun. Pro srovnání při loňském odkupu to bylo přes 18 milionů korun.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru