Začátkem března společnost Telefónica O2 fyzicky spustila další kolo odkupu 2 % vlastních akcií. Od té doby byla na trhu prostřednictvím obchodníka zatím účastna každý obchodní den.

Vzhledem k likviditě na burze však některé dny byl nákup akcií velmi nízký. Minulé úterý se jednalo dokonce jen o pět tisíc akcií, což byl letos vůbec druhý nejnižší denní nákup společnosti.

Do středy už společnost nakoupila celkem přes 4,29 milionu vlastních akcií, tj. 1,33 %. Z letos schváleného odkupu 2 % vlastních akcií tedy již zrealizovala 66,6 procent.

Za nákup akcií vynaložila Telefónica O2 téměř 1,25 miliardy korun. Průměrná cena dosáhla necelých 291 Kč/akcii.

Oproti loňskému odkupu, kdy průměrná cena činila 385 Kč, jsou tak letošní nákupy pro společnost zatím o 24,5 % levnější. Loni za 2 % vlastních akcií společnost utratila celkem 2,48 mld. Kč.

Ve vztahu k objemům obchodů na titulu na BCPP je aktivita také vlastně nižší, když podíl dosahuje necelých 12 %.

Sama Telefónica O2 v průměru denně do svých akcií letos investovala sotva 10 milionů korun. Pro srovnání při loňském odkupu to bylo přes 18 milionů korun.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru