Vítejte na portálu pro malé a střední firmy

Právě jste na portálu ProByznys.info, který přináší obsah a praktické nástroje malým a středním firmám i drobným živnostníkům.

Začít podnikat bývá často jedno z nejdůležitějších životních rozhodnutí a vyžaduje především nápad a odvahu. V první řadě založení vlastní společnosti předpokládá jasnou vizi, podnikatelský plán a také nezbytný kapitál. Hned ve druhé řadě také odborné znalosti, a to nejen ty, které se týkají přímo oboru podnikání.

Začínajícího podnikatele totiž na úvod čeká řada administrativních a právních nástrah, se kterými se musí vypořádat. A to je často kámen úrazu! Pokud tedy zrovna nemáte kvalifikované poradce, je třeba obrnit se trpělivostí.

V současné době je také nutné zvažovat, zda chci založit společnost již nyní nebo zda počkám na novou právní úpravu zákona o obchodních korporacích účinnou od 1. ledna 2014 a nezaložím společnost již podle této nové úpravy.

U společnosti s ručením omezeným se toto vyčkávání může vyplatit, neboť nová úprava již nestanoví minimální výši základního kapitálu ani např. povinnost vytvářet rezervní fond. Založit s.r.o. bude tedy v novém roce výrazně levnější. Jak se registrovat do obchodního rejstříku? Co by nemělo chybět ve společenské smlouvě? A jaké mají podnikatelé při zakládání podniku nejčastější problémy? Celý článek čtěte ZDE.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.