České firmy, které mají zájem o vstup na zahraniční trhy, se mohou obracet na zahraniční zastoupení ministerstva průmyslu a obchodu (MPO). Více než 40 zahraničních zastoupení ministerstva (dříve zahraniční kanceláře CzechTrade) nabízejí řadu služeb z oblastí exportního poradenství, informačního servisu nebo vzdělávání.

Ve většině případů se jedná o služby marketingového charakteru zahrnující

  • průzkum trhu
  • vyhledání obchodních kontaktů
  • ověření zájmu o konkrétní obchodní spolupráci
  • a například i dlouhodobou asistenci ve vybrané zemi.

Ve zbytku případů jde o přímé asistenční služby v místě daného teritoria.

Nezpochybnitelnou výhodou odborníků v zahraničí, kteří mají za sebou dlouholetou praxi a prošli náročnými výběrovými řízeními, je jejich stálá přítomnost na cizích trzích a s tím spojená rostoucí znalost místního prostředí, ať se jedná o jazyk či místní obchodní struktury.

Počet zahraničních zástupců stále roste a do konce roku 2013 MPO počítá s rozšířením až na sedmdesát zastoupení. Jejich počet a umístění se řídí jak přímou poptávkou našich klientů, tak poptávkou oborových svazů a hospodářských komor.

A jaké jsou tedy služby zahraniční sítě, které klienti nejčastěji využívají při podnikání na zahraničních trzích?

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.