Malíř Konstantin Altunin, jehož karikatury Vladimira Putina a Dmitrije Medveděva v negližé zabavila minulý týden ruská policie, v úterý emigroval do Francie. Altunin to potvrdil v telefonickém rozhovoru s Radio Free Europe, kterému řekl, že již v Paříži zažádal o politický azyl. "Způsob, jakým ruská vláda zareagovala na mé malby, považuji za velmi nemilý a popravdě dost sprostý," prohlásil Altunin.

Jeho obrazy z cyklu maleb Vládci zabavila 26. srpna ruská policie v doprovodu dvou členů FSB a poslance Vitalije Milonova. Ti také uzavřeli Muzeum moci v Petrohradu, kde byla díla vystavena. "Pořadatele výstavy policisté zadržovali do tří do rána a mladou ženu, která s nimi byla, v podstatě šikanovali. Co to jako má být?" ptá se v rozhovoru Altunin.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.